Знаєте що написано на бежевому фоні?

Це фраза «Кінофестиваль Молодість 2019» шрифтом Брайля. Саме завдяки йому люди з вадами зору можуть читати улюблені книги та листуватись. А уявіть, що люди з вадами зору можуть насолоджуватись фільмами за допомогою аудіодескрипції (або аудіоопису).

Саме тому на цьогорічному кінофестивалі «Молодість» 26 травня відбудеться майстер-клас з аудіоопису — техніки опису реальності для незрячих людей, аби вони могли уявити, що показують перед ними. У тих місцях, де відсутні діалоги й немає що слухати, йде закадровий опис для розуміння, що відбувається на екрані.

Пояснювати тонкощі такої системи будуть на прикладі Марти Жачкевич — вона займалась тифлокоментуванням на телепрограмах і фільмах у Польщі. Також буде присутній Юрій Войтюк, котрий розкаже про аудіоскрипцію в Україні та труднощі, які виникають. Станіслав Брудноч поділиться досвідом впровадження аудескрипції у країнах Східної Європи.

Не потрібно бути фахівцями та спеціалістами, аби зрозуміти про що йтиметься. Тема актуальна та цікава.

Майстер-клас «Аудіоопис фільмів і кінофестивалів — доступність культури та мистецтва для незрячих», 26 травня о 13:30, Дім «Майстер Клас».