За останній рік українське кіно переживає справжній ренесанс. Вітчизняні фільми з успіхом виходять на екрани кінотеатрів України та Європи, виграють призи на найбільших світових кінофестивалях.

Втім, побачити прем’єри нових вітчизняних фільмів можуть переважно жителі великих міст. В Україні – лише 500 кінозалів та менше 200 кінотеатрів. Це надзвичайно мала кількість, яка не охоплює й половини населення держави. Більшості жителів невеликих міст та селищ треба подолати десятки кілометрів, аби подивитись новий фільм у кіно.

Прес-конференція "Дні українського кіно" від КМКФ "Молодість". Укрінформ, Київ, Україна. 2018

Тож половина населення країни все ще дивиться те, що пропонує телебачення, в тому числі й російські серіали, в той час, коли вже існує якісний український продукт.  Головна мета проекту – звернути увагу на відсутність кінотеатрів у маленьких містах України. Адже тепер, коли місцева влада отримала можливість розподіляти кошти на місцях, це має сприяти утворенню нових кінозалів. КМКФ «Молодість» покаже, як актові зали місцевих будинків культури можна перетворити на професійні кінозали. Буде привезено усю необхідну апаратуру: великий екран із проектором, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі, професійний звук тощо.

Андрій Халпахчі, генеральний директор КМКФ «Молодість»:

«80 % населення України залишаються на сьогодні без кінотеатрів. Мета нашого проекту – звернути увагу українського суспільства на необхідність повернути кінотеатри в маленькі міста і села держави».

Прес-конференція "Дні українського кіно" від КМКФ "Молодість". Укрінформ, Київ, Україна. 2018

Втілення ініціативи КМКФ «Молодість» розпочнеться із двох міст на заході України, але згодом ми сподіваємось охопити усі області держави.

Проект відбувається за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

 «Однією з важливих задач Міністерства є популяризація українського кінематографу. І перш за все це треба робити там, де люди не мають доступу до нього. У вересні завершився масштабний музичний фестиваль «Твоя Країна fest», під час якого ми привезли сучасних українських виконавців у сім прикордонних містечок. Тепер на черзі кіно», - зазначив державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко.

Прес-конференція "Дні українського кіно" від КМКФ "Молодість". Укрінформ, Київ, Україна. 2018

Проект відбудеться у:

  • Берегове, Закарпатська область (10-14 жовтня);
  • Сторожинець, Чернівецька область (16-20 жовтня).

Програма показів:

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Як тебе звати?» (реж. Ірина Громозда, Світлана Залога, 2018)

- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В рамках проекту заплановані не лише покази, але й дискусії про сучасне українське кіно. В обговореннях братимуть участь представники знімальних груп. Зокрема, до міст Берегове та Сторожинець їдуть актори Роман Ясіновський («Кіборги») та Олена Грицай («Чужа молитва»). Можливість особисто зустрітись та поспілкуватись з акторами з відомих фільмів – це справді особлива подія для мешканців невеликих міст. Глядачі зможуть взяти автографи та сфотографуватись із виконавцями ролей у фільмах. Таким чином, ми робимо свій внесок у створення в Україні такого поняття, як «кінозірка».

Роман Ясіновський, актор:

«Для мене велика честь взяти участь у такій ініціативі. Я відвідав чимало українських міст із нашим фільмом «Кіборги», але ж це, переважно, були премєри у кінотеатрі. Це чудово, що найстаріший український кінофестиваль «Молодість» доставляє нові українські фільми туди, де кінотеатрів немає. Нерідко покази чи зйомки проходять у маленьких містах, і це справжня подія для місцевих жителів. Ми спілкуємось, обмінюємося думками, чуємо їхні враження від переглядів фільмів – і це дуже важливо як для них, так і для нас».

Прес-конференція "Дні українського кіно" від КМКФ "Молодість". Укрінформ, Київ, Україна. 2018

На авторів найцікавішого питання чекають приємні сюрпризи від «Молодості» – сувеніри із символікою Днів українського кіно: футболки, кепки, значки, парасольки тощо.

Фото з конференції тут. Автор фото Анастасія Мантач