30.05.2018

Фільм «Осіння соната» презентував генеральний директор фестивалю Молодість Андрій Халпахчі. На його думку, Інгмар Бегрман входить в п’ятірку найвеличніших режисерів другої половини 20-го століття разом з Анджеєм Вайдою (польський реживер), Федерико Фелліні та Лукіно Вісконті (італійські режисери) та Акірою Курасавою (японський режисер). На честь сторічного ювілею шведського режисера, біля червоної залу кінотеатру «Київ» розміщена присвячена йому виставка.

Показ відбувся за сприяння Посольства Швеції в Україні та Шведського кіноінституту. 

Андрій Халпахчі зазначив, що картина  «Осіння соната» відрізняється від загальної творчості режисера, хоча і присвячена сімейним стосункам та глибоко психологічна, як і решта його творів. На його думку, цей фільм більш розважальний і доступний широкій аудиторії. Стрічка знімалась у важкий для Бергмана період поза межами Швеції, у Норвегії, бо на батьківщині його практично було арештовано податковою.

Це єдина спільна його робота з великою шведською актрисою Інгрід Бергман, яка зіграла у дуеті з музою режисера – норвезькою актрисою Лів Ульман. Андрій Халпахчі вважає, що ця картина не може залишити нікого байдужим і подякував посольство Швеції, яке надало відреставровану її копію для показу на кінофестивалі.  

Презентація програми Століття та філіма "Autumn Sonata", на міжнародному кінофестивалі "Molodist'47". Кінотеатр "Київ", Київ, Україна. 2018

Більше фото