01.06.2019

Зачином події стала промова генерального директора КМКФ «Молодість» Андрія Халпахчі. Він пояснив, для чого в назві «boat», та оголосив членів журі: «Хтось питає чому саме boat. Наші зустрічі раніше відбувались на кораблі. Проте продовжувати проводити їх там було досить дорого, і ми перемістились до кінотеатру. Але зберегли традиційну назву».

 

Журі складалось із представниці Естонії в EAVE Ріїни Сільдос, членкині Європейської кіноакадемії Клаудії Ландсбергер та продюсера компанії Star Media Олексія Терентьєва.

 

 

Після вступного слова розпочалась основна частина заходу — презентація ідей. Першими виступили представники Норвегії, продюсер Дивеке Бйорклі Ґравер та режисер Йонас Матцов Ґульбрандсен. Вони презентували сюжет майбутнього фільму «Попіл та сніг»: журналіст, який у процесі написання статті натрапляє на факти й обставини, що абсолютно не збігаються з його усталеними уявленнями про оточення.

 

Наступний фільм «Із зав’язаними очима» презентувала українська команда — продюсерка Валерія Сочивець і режисер Тарас Дронь. «Стрічка базується на реальній історії. Вона про дуже сильну жінку, яка бореться з суспільством. Водночас це й про психологічні травми. Українцям цей сюжет буде цікавим через національну боротьбу, міжнародній аудиторії — через драматичну історію дівчини, яка втратила хлопця».

 

Йіфат Престельнік і режисер Рам Нехарі з Ізраїлю презентували свій задум фільму «Не моя країна», що зачіпає проблему мігрантів у країні. «На початку 90-х росіяни не хотіли в Ізраїль, бо в нас був дефолт. Зараз навпаки, багато хто їде в Ізраїль на ПМП. Наразі там мешкає близько 50% іммігрантів із пострадянських країн. Вони живуть ніби в бульбашці, майже не взаємодіючи з країною. Доки не підуть в армію. Там усі рівні. Наш фільм — історія про хлопця з Росії, який хоче жити як ізраїльтянин. Багатьом здається, що фільм негативний. Але це не так. Ми залишаємо надію на розвиток життя героя, надію на зміни тощо».

 

Наступний проект «Віддушка» (Soulvent) презентувала українська команда в особі Марії та Анастасії Старожицьких і Юлії Чернявської. Вони запропонували концепцію порятунку озонового шару шляхом залатування дір людськими душами. «Це дистопія. Ми говоримо про глобальне потепління. І про те, що найменше досліджений "орган" людини може вилікувати планету. Тобто душа складається з таких матеріалів, якими можна залатати озонові діри».

 

Фільм «Спас» представили режисер Максим Наконечний та продюсерка Єлизавета Сміт. Картина про дівчину-бійця з не надто щасливим сімейним життям, труднощами у відносинах з оточенням, про втрати, війну і травми. Це, на думку авторів, важлива історія про посттравматичні почуття після війни, це «локальна історія, але все ж є багато універсальних проблем у сюжеті».

 

Далі аудиторія почула ідею фільму «9-й крок» режисерки Ірми Пузаускайте та продюсера Лукаса Трімоніс. У цю історію режисерка багато вклала зі свого досвіду. 11 років тому сама, як її головний герой, почала свій шлях визволення від алкогольної залежності. Картина Ірми Пузаускайте — історія про молодика, який повільно відновлюється після тривалої залежності, його дочки-підлітка з купою страхів та комплексів, які вона ховає за заняттями музикою, та її подругу, котра шукає велике справжнє кохання. Коли стосунки між цими трьома стають занадто близькими, соціальні ролі перемішуються, а страхи й комплекси вириваються назовні.

 

Далі презентували тізер свого фільму «Кого ти більше любиш?» режисерка Тоня Ноябрьова та продюсерка Наталія Лібет. Це кінострічка про дівчинку, яка емоційно дуже прив'язана до батьків, тому відчуває будь-які коливання в їхніх стосунках та гостро на це реагує. Ці гойдалки тривають багато років, сім'я розсипається. Але, на думку дівчинки, вони мають залишатися разом за всяку ціну. У цій картині режисерка провела цікаву паралель між розвалом СРСР та розвалом сімейного життя.

 

Останніми на пітчинґу виступили продюсер Анамарія Анточі та сценарист Джеймс Олів’є з фільмом «Жовта краватка» — байопік про музичного гіганта Сергія Селібідаче. Ця робота мала на меті показати історію не про музику, а про подорожі, успіхи та падіння, гідність, силу, любов і непросту долю відомого диригента.

 

Переможцем пітчингу був визнаний український проект «Із зав’язаними очима», а спеціальну відзнаку журі отримала ізраїльська кінострічка «Не моя країна».