22.10.2016

У театрі ім.Івана Франка відбулась урочиста церемонія відкриття фестивалю. Гості, зірки, журі, партнери, друзі фестивалю пройшли червоною доріжкою під яскраві спалахи фотокамер.

Гостей зустрічали Генеральний директор КМКФ "Молодість" Андрій Халпахчі та Виконавчий директор Владислав Лясовський.

На церемонії відкриття Почесний Президент фестивалю Віктор Ющенко вручив нагороду за внесок у світове кіномистецтво культовій та всесвітньовідомій угорській режисерці Марті Месарош.

Гостей привітали: Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, Заступник міського голови КМДА Олексій Резніков та Міністр культури України Євген Нищук.

У своїй вітальній промові Євген Нищук підкреслив важливість кінофестивалю для молоді: «Кінофестиваль «Молодість» є для мене рідним кінофестивалем, де я намагався потрапити в різний спосіб, щоб побачити там наших видатних акторів, кінорежисерів, знайти можливість підійти і сказати, раптом вам потрібен молодий актор. Різні часи були у кінофестивалю «Молодість», у різних приміщеннях вони проходили. Останнім часом вони знайшли свій прихисток у мені рідному, і для багатьох акторів рідному національному театрі Франка, і я радий, що ця традиція є нерозривною. Це можливість спілкування, обміну думками, дискусій, це можливість презентувати себе як кінематографічну державу. Глядач виховується на кінофестивалі «Молодість», бо він має можливість побачити те, чим живуть різні держави світу і які продукують себе через мову кіно».

Представлено конкурсну і позаконкурсну програми фестивалю, журі міжнародного та національного конкурсів, журі програми "Сонячний зайчик" та дитяче журі.

На відкритті виступили "Тельнюк: Сестри" та рок-гурт "Brunettes Shoot Blondes".

Завітали іноземні гості фестивалю: Дені Коте – Голова міжнародного журі, Мохаммад Атеббай – Міжнародне журі, Ґрімур Хаконарсон – Міжнародне журі, Алік Шпилюк – Міжнародне журі, Бен Шеррок – Міжнародне журі, Андрій Алфьоров - Журі національного конкурсу, Брайан Робінсон – журі Sunny Bunny, Наталія Ільчук – журі Sunny Bunny, Жак Мартіно - режисер фільму “Тео і Юґо в одному човні", Шарунас Бартас, режисер фільму "Спокій у наших снах", Мантас Кведаравічюс, режисер фільму "Маріуполіс" та багато інших шанованих гостей.

Ведучий і журналіст Савік Шустер поділився своїми міркуваннями щодо кінофестивалю: «Я вважаю, що фестиваль кожного року прогресує, він розвивається. Думаю, якщо фестиваль  і далі так буде розвиватись, то він стане європейським форумом документального кіно. Мені здається, що програма стала ширшою. Гадаю, що фестиваль – це такий огляд європейської творчості. За 11 років моїх в Україні «Молодість» – це прогрес. Я не знаю, хто зробив в Україні такий прогрес, як фестиваль «Молодість». Український кінематограф досяг цілком міжнародного рівня».

Після урочистої церемонії розпочався показ фільму-відкриття фестивалю Життя / Une Vie ( 2016), реж. Стефан Брізе, Франція.

«Життя» фільм-учасник основного конкурсу цьогорічного Венеційського кінофестивалю. Картина знята за однойменним романом Ґі де Мопассана.

Події стрічки відбуваються у провінційній Нормандії 1819 року, головна героїня Жанна щойно закінчила навчання у католицькій школі і повернулася жити до своїх батьків. Незабаром вона виходить заміж за збіднілого дворянина Жульєна, котрому потрібні лише її гроші.

46-ий КМКФ "Молодість" стартував! Фестиваль проходить з 22 до 30 жовтня.

Більше фотографій