20.10.2016

Фільмом-закриття 46-го КМКФ «Молодість» стане робота видатного режисера Анждея Вайди «Післяóбрази/Powidoki» - кандидат на премію «Оскар» від Польщі. Стрічка «Післяобрази» стала останньою для режисера, який помер 9 жовтня 2016 року

«Післяóбрази» переповідають історію славетного польського художника і теоретика мистецтва Владислава Стшемінського, одного з лідерів польського авангардизму у міжвоєнні роки. Художник жив в період сталінізму, а тому він був змушений робити непростий вибір у своєму мистецькому житті. Головну роль грає відомий польський актор Боґуслав Лінда.

Анджей Вайда (1926-2016) - один із головних європейських режисерів і справжній genius loci польського кінематографа, в творчості якого найважливіші конфлікти національної історії 20-го століття поставали універсальними драмами цивілізації і окремої особистості, обтяженої правом вибору і усвідомленням відповідальності за близьких і долю батьківщини.

Серед десятків нагород Вайди - почесний «Оскар» за внесок у кіномистецтво, почесний «Золотий ведмідь» Берлінського МКФ, «Золота пальмова гілка» Каннського МКФ, почесний «Золотий лев» Венеційського МКФ, державні нагороди Польщі, Німеччини, Франції, Японії, України, Росії, Естонії та Латвії.