29.05.2018

Вчора, 28 травня, в кінотеатрі «Київ» назвали ім'я володаря спеціальної нагороди 47-го КМКФ «Молодість». Призу за внесок у свiтове кiномiстецтво удостоєно знаменитого німецького актора Юргена Прохнова.

На жаль, Юрген, якому цьогоріч виповнилося 76 років, не зміг приїхати за нагородою особисто — травмував спину, — тому програмний координатор «Молодості» Богдан Жук вручив «Скіфського оленя» режисерові Ніку Бейкеру-Монтейсу, який приїхав до Києва представити стрічку «Остання подорож Леандра», головну роль в якій виконав Прохнов. Зйомки кiнокартини відбувалися в ко-продукції Німеччини і України, а події фільму розгортаються на тлі революційних подій в Києві та війни на сході країни.

Юрген Прохнов — один з найпомітніших німецьких акторів у європейському та американському кіно. Він знявся у Девіда Лінча в «Дюні», Фолькера Шльондорфа у «Втраченій честі Катаріни Блюм», у Ентоні Мінгелли в «Англійському пацієнті», а також у Вольфганга Петерсена в «Човні».

Широкій аудиторії Прохнов може бути знайомий завдяки фільмам «Код да Вінчі», «Поліцейські з Беверлі-Хіллз 2», «Суддя Дред», «Літак президента».