27.12.2017

АХТЕМ СЕІТАБЛАЄВ НАГОРОДЖЕНИЙ ГОЛОВНИМ ПРИЗОМ КМКФ «МОЛОДІСТЬ» ЗА ФІЛЬМ «КІБОРГИ» ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ВЕРХОВИНІ. ПІДСУМКИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

27 грудня о 12:00 в Києві у конференц-залі інформагенції «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16)  відбулася прес-конференція за підсумками Днів українського кіно у Верховині. Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі відзначив нагородою «Скіфський олень»  фільм «Кіборги»,  який отримав найбільшу кількість голосів за результатами глядацького голосування. Середній бал стрічки склав 4,95 балів.

«Я вважаю, що Ахтем за ту творчу роботу і ту, що він проводить  як громадянин України, за його патріотизм заслуговує багатьох нагород. Сподіваюсь, що наш «Скіфський олень» буде  потім стояти поруч із великим Оскаром», - сказав генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі під час вручення нагороди режисеру фільму «Кіборги» Ахтему Сеітаблаєву.

«Я впевнений в тому, що ми є свідками відродження українського кіно. Дякую глядачам за таку високу оцінку, дякую за те, що українці цікавляться вітчизняним кіно. Я в цьому переконаний, тому що зараз багато і сам подорожую із фільмом «Кіборги». Тільки повернувся з міста Херсон, там було 1600 глядачів в залі.  Це був не кінотеатр, але місцева влада зробила все, щоб люди з районів змогли приїхати», - підкреслив Ахтем Сеітаблаєв.

«Мистецтво, зокрема кіно, формує ідентичність.  Мабуть кіно, як інстурментарій, теж з часом допоможе  ідентифікувати нас як українців, як політичну націю, як людей у яких є своя система координат», - додав режисер «Кіборгів».

Протягом чотирьох днів в рамках Днів українського кіно у Верховині було показано  7 найсучасніших українських стрічок.  Свято тривало з 19 по 22 грудня.

Кінопокази відвідали близько 3000 глядачів. Кожен сеанс збирав аншлаги. Крім того, на численні прохання місцевих жителів, було ухвалено рішення організувати додаткові покази фільму «Кіборги». Майже всі стрічки особисто представляли режисери та актори фільмів.

Гостями прес-конференції стали актриса фільму «Припутні» Олена Узлюк та режисер фільму «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський.

«В Україні з’являються  нові герої – ці чоловіки, які вміють бути сильними, слабкими і справді формувати світогляди нашої молоді. У Верховині, до речі, прекрасна молодь, сучасна. Вони модні, зовні привабливі. Хочеться, щоб ці нові герої приходили до цих місць. Ми не тільки привезли фільми, але й багато взяли, ті музеї, що ми відвідали (музей музичних інструментів, музей фільму «Тіні забутих предків) вразили нас. Хочу подякувати за цей час, таке тісне спілкування пробуджує бажання вчитися, продовжувати виховувати себе», - зазначила Олена Узлюк.

Режисер «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський зізнався, що публіка у Верховині вразила своєю щирістю: «Я відвідав 5 показів із 7, і кожен фільм публіка сприймала нас неймовірно тепло. Під час сеансу «DZIDZIO Контрабас» діти доставляли стільці, сиділи на підвіконнях, на підлозі. Потім ми ще півгодини обговорювали кіно. Я був на показах нашого фільму ще в 10-15 містах, і ніде нам не влаштовували такого прийому, хоча всюди теж були раді. Зараз щотижня публікують нові рекорди бокс-офісів українських фільмів, це свідчить про те, що ми завойовуємо довіру глядачів. Ми бачимо що українське кіно стає цікавим українцям, вони за ним сумували.»

Дні українського кіно у Верховині відбулися за підтримки Державного агентства України з питань кіно, керівництва Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинської райдержадміністрації, Верховинської районної ради та голови комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Миколи Княжицького.

«Чому ми вирішили проводити цей фестиваль саме у Верховині? Бо це місце, де зародилося українське кіно, це перлина Карпат, де збереглися унікальні гуцульські традиції. Я бачу частину свого завдання у відновленні цього місця, куди традиційно приїжджала українська інтелігенція: Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші. Нам дуже важливо, щоб сучасне українське кіно побачили всі українці, навіть в тих містечках та селищах, де нема кінотеатрів. Цього року ми звільнили кінотеатри від податків. Тому дуже сподіваємося, що ця ситуація зміниться і українське кіно стане доступним. Оскільки ця акція дійсно викликала фурор у Верховині, сподіваюся, цей фестиваль стане щорічним і всеукраїнським. Хочу висловити щиру подяку усім, хто долучився до цієї події», - наголосив Микола Княжицький.

«Насправді, назва нашого заходу - «Дні українського кіно у Верховині», -  звучить дивно, як оксюморон, адже українське кіно там, практично, й зародилося, і там кожен день має бути днем українського кіно. Та й не тільки у Верховині, а по всій Україні. Я сподіваюся, що це відбудеться вже за кілька років, бо про це свідчить та динаміка розвитку національного кіно, яку ми сьогодні спостерігаємо», - підкреслив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Гостями Днів українського кіно у Верховині стали:

- генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі;

- Голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко;

- актриса фільму «Припутні» Олена Узлюк;

- режисер фільму «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський;

- актори фільму «Сторожова застава» Олег Волощенко та Роман Луцький;

- продюсер фільму «Межа» Андрій Єрмак

- актор фільмів «Кіборги» та «Межа» Олександр Піскунов;

- режисер фільму «Червоний» Заза Буадзе;

- художник-постановник стрічки «Червоний» Ольга Світлична;

- продюсер фільму «Червоний» Володимир Філіппов.

Також «Молодість» оголосила найактивнішого глядача фестивалю. За рішенням оргкомітету Днів українського кіно у Верховині безкоштовно відвідати  47-й кінофестиваль «Молодість» зможе Віталіна Маслова, жителька Верховини, яка створила на Прикарпатті центр реабілітації ветеранів АТО  «Творча Криївка».

 

КМКФ «Молодість» планує зробити фестиваль «Дні українського кіно» постійним. За статистикою, в Україні є лише близько 400 кінотеатрів і більшість з них розташована у великих містах. В той час, як половина населення України мешкає у маленьких містечках і позбавлена можливості дивитись нове українське кіно. Для порівняння, у країнах Західної Європи працює від 3 до 5 тисяч кінотеатрів.

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі:

«Наше завдання наступного року – показати українське кіно в тих містах і селах, де нема кінотеатрів, привозити туди акторів, режисерів. В нас уже є успішний досвід у минулих роках, коли ми робили невеликі ретроспективи класики українського кінематографу у Кременці, на Вінничині – в Гайсині, Немирові. Цього року – у Верховині із програмою нового національного кіно. У Верховині ми відчули, як важлива консолідація, коли режисери, продюсери, актори мають можливість зустрітися у неформальній обстановці та попрацювати разом. Заза Буадзе і Володимир Філіпов, наприклад, паралельно проводили кастинг. В результаті, Роман Луцький, один з акторів «Сторожової застави», отримав одну з головних ролей у пріквелі «Червоного», що планується до зйомок наступного року.

Хочу подякувати Держкіно і пану Ілєнко за титанічну роботу, яка була зроблена останніми роками. Впевнений, що сьогодні кінематограф, його планування, організація йде абсолютно європейским, правильним шляхом».

ПАРТНЕРИ КМКФ «МОЛОДІСТЬ»:

Міжнародні Авіалінії України – офіційний авіаперевізник фестивалю;

Ювелірний дім Kimberli – офіційний партнер нагородження;

Алкогольний партнер «Дім марочних коньяків «Таврія»;

Головний інформаційний партнер Днів українського кіно у Верховині – Телеканал «Еспресо».

Довідкастатуетка «Скіфський олень» вироблена Ювелірним домом Kimberli на замовлення кінофестивалю «Молодість» з чистого срібла з позолотою. Очі оленя вироблені з діамантів.