20.10.2016

У 12-ти програмах 46-го КМКФ "Молодість" представлено різножанрове кіно американських режисерів.

 

Студентський конкурс

Смерть на день / Death in a Day, реж. – Лін Вонґ

США, 2016 р. / 14’05’’

Найкращий спосіб провести день для Евана – залишитись вдома і бавитись. 7-річний китайський хлопчик живе зі своєю матір'ю Вей, яка от-от стане вдовою. Після відвідин свого батька, що лежить у комі в лікарні, Еван розуміє, що мусить вступити в боротьбу зі смертю, яка неминуче наближається до його сім'ї, при цьому безпорадно спостерігаючи, як мати намагається впоратися з новою роллю матері-одиначки.

Лін Вонґ – письменниця і режисерка з Шанхая (Китай). Після здобуття освіти режисера в Чепменському університеті штату Каліфорнія вона почала кар'єру із подорожей і зйомки рекламних роликів, незалежних короткометражних фільмів та документальних проектів в Шанхаї, Тибеті, Кенії та Сполучених Штатах Америки.

Показ відбудеться: 23.10, 12:15. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Синя зала / Blue Hall

 

Молодість дітям

Незрівнянна Ґіллі Гопкінс / The Great Gilly Hopkins, реж. – Стівен Герек

США, 2015 р. / 99’

Дотепна 12-річна Ґіллі Гопкінс кочує від одних прийомних батьків до інших, аж поки не зустрічає Меймі Троттер.

Стівен Герек народився у 1958 році в Сан-Антоніо (штат Техас, США). Стівен Герек вперше отримав визнання як режисер після виходу культового фільму жахів “Critters”. Стівен вміє знімати комедії, й успіх його полягає у створенні цікавих, тривимірних персонажів, які виходять за межі комічних стереотипів та змушують глядачів співпереживати.

Показ відбудеться: 25.10, 14:50. Жовтень Кіноман / Zhovten Kinoman

 

Фестиваль Фестивалів

Народження нації / The Birth of a Nation, реж. – Нейт Паркер

США, 2016 р. / 119’

Сюжет на тлі довоєнного Півдня розгортається навколо Нета Тернера, письменного раба і проповідника, власник якого – Семюель Тернер – переживає фінансову скруту та приймає пропозицію використовувати проповіді Нета, щоб вгамувати непокірних рабів.

Стрічка здобула Головний приз журі на кінофестивалі “Санденс” 2016 року.

“Народження нації” – повнометражний режисерський дебют Нейта Паркера.

Показ відбудеться: 26.10, 21:00. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Синя зала / Blue Hall

 

Century of the Great

Шляхи слави / Paths Of Glory, реж. – Стенлі Кубрик

США, 1957 р. / 88’

Життя в окопах Другої світової війни сповнене фаталізму та іронії. Командир роти французької армії вимушений мати справу з дезертирством своїх солдат та честолюбним генералом після того, як його підрозділ потрапив під жорстокий обстріл.

Стенлі Кубрик – американський режисер, сценарист, продюсер та оператор, учасник «нової голлівудської хвилі», часто згадується як один з найвизначніших і найвпливовіших режисерів в історії кінематографа. Його фільми – зазвичай, адаптації романів або оповідей – охоплюють широкий спектр жанрів, і особливо вирізняються реалізмом, чорним гумором, унікальною візуалізацією, грандіозними декораціями та незвичним використанням музики.

Показ відбудеться: 26.10, 17:15. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Червона зала / Red Hall

 

О 3:10 до Юми / 3:10 to Yuma, реж. – Делмер Дейвз

США, 1957 р. / 92’

Збанкрутілий фермер Ден Еванс отримав від транспортної компанії завдання: посадити Бена Вейда – полоненого ватажка відомої банди – на потяг до Юми о 3:10, і уникнути при цьому його вірних поплічників, що все намагаються його визволити.

Делмер Дейвз – американський режисер, сценарист, і актор. Як режисер дебютував у 1943 з драмою “Destination Tokyo”. Він відзначився тим, що написав багато знаменитих вестернів, серед яких – “Broken Arrow” – один з перших голлівудських фільмів із позитивним зображенням корінних американців.

Показ відбудеться: 23.10, 14:30. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Синя зала / Blue Hall

 

Убити пересмішника / To Kill a Mockingbird, реж. – Роберт Малліґен

США, 1962 р. / 129’

Дія розгортається на американському Півдні в роки Великої депресії. Адвокат Аттікус Фінч захищає темношкірого чоловіка від несправедливого звинувачення у зґвалтуванні, а його дітей – від упереджень.

Роберт Малліґен – американський режисер кіно і телебачення, відомий своїми гуманістичними роботами. Темою багатьох його фільмів стало самопізнання молодих людей, їхнє ставлення до світу навколо та повстання проти нього.

Показ відбудеться: 24.10, 18:45. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Синя зала / Blue Hall

 

В цьому наше життя / In This Our Life, реж. – Джон Г’юстон

США, 1942 р. / 97’

Молода жінка кидає нареченого і втікає з чоловіком своєї сестри. Вони одружуються та розпочинають нове життя в Балтіморі. Після смерті чоловіка вона повертається додому і дізнається, що її сестра та колишній коханий планують одружитися.

Десятиразовий номінант на Оскар, легендарний Джон Г’юстон відомий своєю неабиякою неординарністю. Він був визначним режисером, сценаристом і актором, кар’єра якого тривала п’ять десятиріч. Він написав сценарії до більшості своїх фільмів, багато з яких зараз вважаються класикою кіно.

Показ відбудеться: 25.10, 17:00. Кінотеатр “Київ” Сінематека / Kyiv Cinema Cinémathèque

 

Спеціальні події

Мепплторп: погляньте на світлини / Mapplethorpe: Look at the Pictures, реж. – Фейтон Бейлі, Ренді Барбато

США, Німеччина, 2016 р. / 108’

Дослідження життя і творчості легендарного і неоднозначного фотографа Роберта Мепплторпа.

Титуловані режисери Фентон Бейлі і Ренді Барбато заснували свою виробничу компанію на початку дев'яностих після знайомства в кіношколі Нью-Йоркського університету. Вони заробили репутацію, виробляючи і знімаючи переконливі документальні фільми й серіали без сценаріїв, які поєднують загадкових персонажів і першокласні сюжети.

Показ відбудеться: 30.10, 14:30. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Синя зала / Blue Hall

 

Воля або смерть! / Freedom or Death!, реж. – Деміан Колодій

США, Україна, 2016 р. / 75’

Наприкінці 2013 року американський режисер приїхав до Києва, щоб задокументувати революцію на Майдані. Народ України несподівано повстав проти корумпованої влади й почав виборювати собі шанс на світле майбутнє.

Деміан Колодій – нью-йоркський кінематографіст, працює незалежним оператором та режисером монтажу. Його другий повнометражний документальний фільм “Воля або смерть!” виграв приз глядацьких симпатій на фестивалі у Фініксі та приз за найкращий документальний фільм на Фестивалі незалежного кіно у Маямі. Деміан також є автором веб-серіалу про нью-йоркську рок-сцену під назвою “NYC ROCKS TV”.

Показ відбудеться: 24.10, 21:00. “Кінопанорама”/ Kinopanorama, Великий зал / Big Hall

 

Кікі / Kiki, реж. – Сара Йорденьо

США, Швеція, 2016 р. / 98’

Картина брала участь у декількох кінофестивалях фестивалях у США, серед яких Кінофестиваль Sundance, а на Фестиваль документального кіно Tempo у Стокгольмі була фільмом-відкриттям. Фільм також відкривав фестиваль Red Bull Music Academy у Нью-Йорку. Стрічка стала лауреатом премії Teddy за кращий документальний фільм на Берлінале. Переможець фестивалю Sidewalk Film Fest у Бермінгемі та Long Beach QFilm Festival як краща документальна стрічка.

Надзвичайно інтимна і смілива стрічка “Кікі” пропонує познайомитись із вражаючим, але складним для розуміння безпечним простором, що створений і регульований кольоровою молоддю ЛГБТ, які вимагають свої права і простого щастя. Захоплюючий фільм про дорослішання, становлення організації, своєрідну форму мистецтва.

Показ відбудеться: 30.10, 18:15. Кінотеатр “Київ” / Kyiv Cinema, Червона зала / Red Hall

 

Жахи Молодості

Очі моєї матері / The Eyes of My Mother, реж. – Ніколас Песке

США, 2016 р. / 77’

Молода самотня жінка пірнає у свої найглибші й найтемніші бажання після того, як у її спокійному провінційному житті стається трагедія.

Показ відбудеться: 26.10, 21:00. Планета Кіно зал 6 / Planeta Kino Hall 6

 

Відьма / The Witch, реж. - Роберт Еґґерс

США, 2015 р. / 93’

У Новій Англії 1630-х років сім’я розвалюється під дією чаклунських сил, чорної магії й одержимості.

Стрічка отримала нагороду за режисерську роботу на МКФ “Санденс” 2015 року.

Показ відбудеться: 27.10, 21:00. Планета Кіно зал 6 / Planeta Kino Hall 6