08.09.2017

Стартував «Тиждень ізраїльського кіно», організаторами якого четвертий рік поспіль є Посольство Держави Ізраїль в Україні таКиївський міжнародний кінофестиваль «Молодість».  

8 вересня подія відкрилась у Києві та Одесі показом режисерського дебюту Наталі Портман «Історія про любов та темряву», де Наталі також виконала головну роль. Стрічка розповідає про життя відомого журналіста і письменника Амоса Оза. Дія відбувається у 1940-хх роках у Єрусалимі,  де майбутній романіст провів дитячі роки. У центрі сюжету - взаємини Оза із матір’ю та його перші кроки до письменництва.

У столичному кінотеатрі «Київ» показ відкрили Заступник Посла Держави Ізраїль в Україні Пан Еміль Бен-Нафталі, Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі та акторка фільму Нета Ріскін. На відкритті виступила співачка Каміла, а також серед гостей були розіграні призи від косметичного партнера AHAVA Україна.

У програмі «Тижня ізраїльського кіно» п’ять стрічок: Історія про любов та темряву (2015), режисер Наталі Портман; Кав’ярня «Неглер» (2016), режисер Ярів Барел і Мор Капланскі; Останні дні Рабіна (2015), режисер Амос Гітаї; Гет, суд Вівіан Амсалем (2014), режисери Роніт Елькабец, Шломі Елькабец; Ядерний фалафель (2015), режисер Дрод Шауль.

Серед цих фільмів – учасники найпрестижніших кінофестивалів світу  Каннського МКФ та Берлінале, номінанти «Золотого глобуса», володарі нагород Ізраїльської кіноакадемії і Єрусалимського МКФ.

Окрім Києва (з 8 вересня, кінотеатр «Київ») та Одеси (з 8 вересня, Інотеатр) «Тиждень ізраїльського кіно» пройде у Вінниці (з 16 вересня, кінотеатр Родина), Харкові (з 22 вересня, кінотеатр 8 ½) та Львові (з 22 вересня, Кінопалац «Коперник»).

Фотогалерея