Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

Показу фільму передувала прес-конференція: представники місцевих та всеукраїнських ЗМІ поспілкувались із учасником проекту, актором Романом Ясіновським та Анастасією Пугач, прес-секретаркою КМКФ «Молодість».

Організатори заходу розповіли, що почали розробляти проект ще вліткку, тоді ж і домовились із місцевою владою Берегове про співпрацю.

 

«Сьогодні ми облаштували у Будинку культури Берегове професійний кінозал і для цього привезли із собою з Києва усе необхідне обладнання – професійний екран, проектор та звук. Тож глядач зможе побачити фільми у цифровому форматі та найкращій якості», - підкреслила Пугач.

 

Головна мета проекту «Дні українського кіно» – звернути увагу на відсутність кінотеатрів у маленьких містах України. Адже в Україні працює лише 500 кінозалів і менше 200 кінотеатрів.

 

«Такі проекти дуже важливі — бо українське кіно неможливе без глядача. Треба робити так, аби глядачі поверталися до кінотеатрів. От як у нас зараз будуються дороги по країн, так само мають будуватися кінотеатри, тому що кіно дає можливість виховувати культурно», - зазначив Роман Ясіновський.

 

 

Зазначимо, що у місті Берегове кінотеатр існує, але вже багато років він зачнений. Тож під час прес-конференції місцеві журналісти запитали у представників міської влади, коли у Берегове знову запрацює кінотеатр? Саме заради таких питань ми і втілюємо наш проект. Адже тепер, коли місцева влада отримала можливість розподіляти кошти на місцях, це має сприяти утворенню нових кінозалів.

Проект відбувається за підтримки Міністерства інформаційної політики України.  

Міста-учасники проекту:

  • Берегове, Закарпатська область (10-14 жовтня);
  • Сторожинець, Чернівецька область (16-20 жовтня).

Програма показів:

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Як тебе звати?» (реж. Ірина Громозда, Світлана Залога, 2018)

- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Команда КМКФ «Молодість» сподівається, що проект буде розвиватись, і шукає можливості привезти українські фільми у нові міста.

Фото з конференції Сергій Гудак