19.10.2018

 

Зал Районного будинку національних культур на 600 місць у п’ятницю, 19 жовтня, був переповнений. Аншлаг зібрав мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (виробництво компанії Animagrad, група компаній Film. ua та Держкіно України). Подивитись стрічку завітали учні молодших та середніх класів усіх чотирьох шкіл міста, жителі Сторожинця із маленькими дітьми, мешканці сусідніх селищ тощо.                       

Вчителька Олеся Мокоїд привела на показ учнів сьомого класу.

«Така акція, де діти мають можливість безкоштовно перегянути мультфільм, відбувається у нас вперше. На сеансі присутня і моя дочка, вона вчиться у п’ятому класі, прийшла зі своїми однокласниками. Місту обов’язково потрібний кінотеатр. Його будівля у нас, нажаль, пустує. Тому я ходжу на дні українського кіно. Вчора мала можливість переглянути художній фільм «Дякую» і отримала море задоволення. Тому, це потрібно», - розповіла Олеся.

Тетяна прийшла на мультфільм з двома рідними дітьми та трьома племінниками. Місцева жителька часто водить дітей у кіно, але для цього їй потрібно подолати кілька десятків кілометрів, адже найближчий кінотеатр знаходиться у Чернівцях.

«На мою думку, такі заходи бажано проводити навість два рази на рік. Одразу видно, хто з дітей вперше опинився у кінотеатрі, а хто раніше вже відвідував кіносеанси. Хотілося б аби кінотеатр був у місті - менше витрат на поїздки до Чернівців», - зауважила Тетяна.

Проект «Дні українського кіно» відбувається у Сторожинці вже протягом чотирьох днів.

Глядачі вже подивились фільми «Чужа молитва» та «Кіборги», короткометражну стрічку «Дякую» та документальну «Як тебе звати?» та поспілкувались із акторами Оленою Грицай та Романом Ясіновським. Приїхала до міста й одна з режисерок фільму  «Як тебе звати?» Світлана Залога. Завершиться фестиваль у суботу показом фільму для підлітків «Сторожова застава».  Представить стрічку актор Роман Луцький.