20.04.2017

Традиційний для фестивалю «Молодість» міжнародний ринок копродукції Boat Meeting цього року змінив локацію, але не правила гри. 5 команд, 4 з України та 1 з Албанії, представили проекти своїх повнометражних фільмів. Оцінювало учасників журі у складі продюсерів Катрін Дюссар (Франція) Сімони Бауман (Німеччина) та Олексія Терентьєва (Україна)

 

Пітчинг розпочався із фільму «Ворошиловград» - майбутньої екранізації твору Сергія Жадана, який ВВС назвало кращим українським романом десятиліття. Над сценарієм працює відомий драматург Наталка Ворожбіт. Режисер Ярослав Лодигін планує створити сонячний, позитивний та яскравий фільм – повну протилежність зображенням із випусків новин. Історія мультирівнева та універсальна. Головний герой Герман пройде шлях від імітації життя до відшукати справжніх друзів, кохання та цінностей. Зйомки відбуватимуться на Луганщині – саме там, де розгортається дія роману. У роботі над фільмом буде використана як сучасна музика, так і твори композитора Сергія Прокоф’єва, який народився на Донбасі.

Продюсер Володимир Яценко поділився деталями виробництва. Знімальний період заплановано на серпень-вересень 2017 року. Проект підтримує не тільки Держкіно, яке покриває 50% бюджету, а й Міністерство закордонних справ та українська діаспора у Канаді. Утім команда вважає, що ідея фільму може зацікавити значно ширшу аудиторію, тому відкрита для співпраці не тільки з українськими, а й з іноземними продюсерами та дистриб’юторами.

Другий проект – фільм Марини Кондратьєвої «Казка про Новорічне бажання». Це «старий-добрий» казковий фільм для усієї родини. Розповідатиметься у ньому про два королівства, правлячі родини та їхніх нащадків – принцесу Марію та глухонімого принца. Дівчина дуже хоче повернути своєму коханому здоров’я і планує скористатися для цього магічним винаходом. Проте без перепон не обійтись – у інших персонажів казки також є свої бажання. Фільм матиме 2 фінали. Це нетипово для казки, але так часто стається у житті.

За словами режисерки, виробництво фільму потребує багато комп’ютерної графіки та постпродакшену найвищої якості. На жаль, українського досвіду недостатньо – потрібен вихід на міжнародних фахівців. Якщо фільм буде профінансовано не цілком за державний кошт, то можливий випуск і україномовної, і англомовної версії для міжнародної дистрибуції.

Албанська команда презентувала проект фільму «Відкриті двері» - драматичного роуд-муві.  Фільм присвячений людським стосункам та впливу звичаїв на них. На думку режисера. Цей конфлікт актуальний не тільки для Албанії, а й для розвинених країн, наприклад, США. Важливим елементом фільму є протистояння цінностей поколінь. Стрічку підтримали кіноцентри Албанії та Косова, албанське телебачення та кілька продюсерських компаній. Утім, команда на цьому не зупиняється і прагне знайти міжнародних партнерів.

Наступна українська команда. Режисерка Антоніна Ноябрьова і продюсерка Анна Паленчук, представили фільм «Герой мого часу».  Він складатиметься із трьох новел, об’єднаних одним героєм – хлопцем із провінції. На думку авторів, публіка легко впізнає та зрозуміє такого героя.

Фільм малобюджетний, тому команда розраховує на підтримку Держкіно та телеканалів. Період виробництва теж буде коротким – перші презентації у форматі work&progress плануються вже влітку.

Останнім презентували свій фільм режисер Олександр Жовна та продюсерка Регіна Мар’яновська. Фільм «Солодка ілюзія життя» присвячений «сонячним дітям» - тим, хто живе із синдромом Дауна. Вони тікають від жорстокої реальності у світ чорно-білого кіно завдяки магічному екрану.  Режисер багато років працює з такими людьми, тому ця тема йому дуже близька і цікава. Робота над стрічкою тільки почалася, утім сюжет вже не залишає байдужим.

Після тривалої дискусії переможцем став албанський проект режисера Флоренса Папаса та продюсера Ено Мілкані «Відкриті двері». Саме вони отримали винагороду у розмірі 10 000$ на послуги постпродакшну  від Star Media.