25.10.2016

Четвертий фестивальний день 25 жовтня запам'ятався наступними подіями:

У синій залі кінотеатру «Київ» відбувся короткометражний конкурс SH 79’. На презентації виступила мексиканський режисер стрічки «Вигнання» Елена Гарсіа. Несподівана подія у житті шахтаря радикально змінює вектор його планів на майбутнє.   

У Домі освіти та культури «Майстер клас» (вул. Богдана Хмельницького, 57) режисер стрічки «Маріуполіс» Мантас Кведаравічюс провів майстер-клас на тему «Відносини естетики та політики в документальному кіно». Кінематографіст підсумував, що «кіно створює почуття і цікаво досліджувати, яким чином ці почуття створюються».

У кінотеатрі «Київська Русь» відбувся показ анімаційного фільму «Микита Кожумяка» для людей похилого віку. Близько півтисячі пенсіонерів відвідали кінопоказ. На презентації фестивальної події виступили представники фонду «Карітас» та КМДА.

У синій залі кінотеатру «Київ» проведено презентацію короткометражного конкурсу SH4 82’ за участі португальського режисера кінокартини «Вознесіння» Педру Перальта. «Вознесіння» розповідає про очікування та прийняття втрати найдорожчого, про життя і смерть, про стійкість і слабкість Людини.

Наступний майстер-клас у Домі освіти та культури «Майстер клас» з 13:00 до 17:00 був присвячений тому, як донести свої ідеї до аудиторії. Лектором виступила представниця Німецької асоціації короткометражного кіно (AG KurzFilm) Марія Вьольцер.

У залі Сінематека кінотеатру «Київ» на прес-конференції Студентського та Короткометражного конкурсів учасники Міжнародної програми відповіли на запитання журналістів. Учасники Студентського та Короткометражного конкурсів були у наступному складі:

бельгійський режисер «Сміття» Александр Жільме,

виконавець головної ролі в російській стрічці «Щасливий рай» Володимир Виноградов,

румунський режисер фільму «Усі ріки впадають в море» Александр Бадя,

австрійський режисер фільму «Осел» Рафаель Гайдер,

режисер фільму «Страх» Міхаіл Блашко,

український режисер фільму «Веліал» Роман Волосевич,

румунський режисер кінокартини «Гіркота» Ралука Унгуряну,

асистент режисера Анна Григорьева (укр. стрічка «Знайти вихід»),

мексиканський режисер Елена Гарсіа («Вигнання»),

португальський режисер Педру Перальта («Вознесіння»).

Ралука Унгуряну порівняла кіновиробництво із медициною, бо ні те, ні інше неможливо без практики, а також додала, що мистецтво має не надавати відповіді, а навпаки має ставити важливі запитання суспільству.  Педру Перальта сказав, що він не знає, чим він би займався у житті, якщо не кінематографом. Роман Волосевич акцентував увагу на тому, що його фільм «Веліал» передусім має викликати емоцію, а сам режисер-дебютант знімає кіно для власного задоволення. Робота Міхаіла Блашка теж присвячена емоції, а саме страху, — назва фільму апелює до страху через байдужість, страху, коли у натовпі жодна людина не намагається допомогти, а навпаки долучається до масового божевілля.

У кінотеатрі «Ліра» член Національної спілки краєзнавців України Дмитро Малаков презентував книгу «На Львівській площі Києва», — фотоальбом зі світлинами  архітектурної спадщини України.

А «Київ» продовжував презентації кінофільмів. Режисер Шарбан Садат презентувала свій фільм «Вовк та вівці», що є копродукцією Данії, Франції, Швеції та Афганістану.

У червоній залі кінотеатру «Київ» режисер Антон Азаров, а також продюсери Дмитро Симонов та Сергій Полховський презентували документальну картину «Лобановський назавжди», що досліджує культурну спадщину тренера київського «Динамо» Валерія Лобановського.

Червона зала кінотеатру «Київ» гостинно  прийняла публіку, що прийшла переглянути литовську стрічку «Садуто Туто» режисера Альмантаса Грікявічюса. Представники Литовського кіноцентру наголосили на важливості співпраці інституцій із авторами фільму.

Виконавці головних ролей фільму Пилип Іллєнко та Людмила Єфименко-Іллєнко презентували стрічку «Лебедине озеро. Зона», що розповідає історію незвичайного і забороненого кохання.

Завершує цей насичений фестивальними подіями день резонансний фільм «Маріуполіс», що розповідає про повсякденне життя міста та побут його жителів, мирне існування яких перервала неоголошена війна. Ця документальна картина знята у копродукції Литви, Німеччини, Франції та України. Стрічку глядачам презентував режисер «Маріуполісу» Мантас Кведаравічюс.

А завершився насичений фестивальний день медіавечіркою у ресторані "Олімпійський". Наповнювала келихи акулам пера компанія International Wine Academy.