30.05.2019

На п’ятий день кінофестивалю глядачам були представлені дві найцікавіші кінокартини: показаний у межах програми «Століття» фільм культового італійського режисера Федеріко Фелліні (свого часу він отримав чимало нагород «Срібного лева» від Венеціанського кінофестивалю до Оскара) — «Дорога» та прем'єрний показ кінострічки Олександра Шапіро «Тут і зараз».

 

В українському фільмі головна героїня вчить жити інших тут і зараз. Для цього вона проводить семінари — спілкується з кожним окремо, але в одному приміщенні. Різні групи, різні проблеми, спільне «тут і зараз».

«Тут і зараз розумний глядач. І я хочу, щоб сьогодні всі навчились жити тут і зараз. Не будувати планів або жити минулим. Тільки тут і зараз», — прокоментувала кінокартину актриса Анна Буткевич.

«У цьому світі існує одна тенденція, та вона достатньо очевидна — протистояти банальності, якою є ми самі. Ми з командою цим фільмом намагались протистояти банальності по-своєму. Вийшло таке концептуальне кіно, кінороздум», — додав режисер Олександр Шапіро.

В фільмі знімались Олексій Горбунов, Анна Буткевич, В'ячеслав Соломка, Влад Іваненко, Алла Сергійко, Віктор Глушков та інші. Картину особисто представили режисер і знімальна група, тож кожен глядач мав можливість поспілкуватися з героями вечора.