21.11.2018

Соціальний проект організований КМКФ «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України з 19 по 23 листопада проходить на Київщині в стародавньому місті Богуслав.

Кінопрограму в Богуславі склали шість фільмів: «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017), «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017), «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018), «Війна химер» (реж. Анастасія та Марія Старожицькі, 2017), «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017) та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018). Вхід на всі покази вільний!

Богуслав став уже сьомим містом, де проходять «Дні українського кіно». Програмний координатор КМКФ «Молодість» Віктор Глонь під час прес-конференції в місцевому Будинку культури зазначив: «Програма кінопоказів проекту складена таким чином, щоб показати в містах, де немає кінотеатрів, здебільшого найбільш популярні українські фільми у належній проекційній якості, що не поступалася б будь-якому сучасному кінотеатру». Аби забезпечити відповідну якість демонстрування фільмів, організатори привезли з собою все необхідне обладнання, включаючи 4-метровий екран.

 
Актор Роман Ясіновський, який виконав одну з головних ролей у фільмі «Кіборги», на прес-конференції розповів: «Українське кіно розвивається семимильними кроками. У нас є дуже багато для розвитку кіно. Зокрема, як ви знаєте, раніше в нас дуже багато знімали росіяни – ми були основною базою для знімання 70% російських серіалів. З відомих причин, цей процес припинився з 2014 року, але технологічна база залишилася, і вона може забезпечити велику кількість знімальних груп».

Говорячи про фільм «Кіборги» Роман Ясіновський сказав: «Я взагалі волів би, щоб цього фільму не було, щоб не було війни – щоб у нас не було цієї теми. Але такою дорогою ціною ми отримуємо нашу державність і нашу самоідентифікацію. У нас немає шляху назад».

Як і в усіх попередніх містах, де вже встиг побувати проект «Дні українського кіно», перегляди всіх фільмів супроводжуються обговоренням із учасниками знімальних груп, а глядачі, що ставлять найцікавіші запитання отримують сувеніри від організаторів: футболки, кепки, парасольки, значки тощо.