01.06.2019

Сьогодні, 1 червня, серед фільмів-конкурсантів у різних категоріях були визначені переможці за версією екуменічного журі та журі FIPRESCI 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»

 

«Дуже приємно було судити цьогорічну програму. Особливими словами вдячності хочеться відзначити роботу організаторів КМКФ "Молодість", які продовжують його функціонування з урахуванням цієї складної ситуації у країні. Навіть не говорячи про політичну ситуацію, а з війною, яка триває уже 5 років. Хочеться подякувати організаторам, бо вони займаються дуже важливою справою. Нашою ж, критиків, справою було відкривати нові таланти, знаходити тих, хто тільки-но розпочинає свою кар’єру у світі кіно. Ми бачимо в них майбутнє кінематографу. Хочемо підтримати молодь усіма доступними способами», — прокоментував Генеральний секретар FIPRESCI, кінознавець Клаус Едер.

 

Найкращим короткометражним фільмом екуменічним журі була визнана стрічка Рафаля Лисака «Безумовна любов» (Польща, 2018): документальний фільм, який зображає бабусю та її онука, режисера цієї кінокартини. Вона розривається між традиційним ставленням до проблеми, що диктує церква, та її безумовною любов'ю до онука. Отримуючи нагороду, режисер подякував організаторам кінофестивалю, куратору проекту Яцеку Блавуту та, звичайно, своїй бабусі.

 

Наступною категорією для нагородження стало студентське кіно. Приз отримала картина Като де Бук «Прованс» (Бельгія, 2018): 11-річна дівчинка ревнує свого брата до старших дівчат, які з ним фліртують. Але все змінюється, коли вона дізнається, що йому насправді жодна дівчина не до вподоби.

 

Серед повнометражних картин журі обрало стрічку Нори Фіншайт «Руйнівниця системи» (Німеччина, 2019). Бенні проривається крізь усі соціальні системи — знову і знову з 9-річною дівчинкою стаються приступи агресії. Хоча насправді вона дуже вразлива, спрагла до любові й дому.

Режисерка висловила слова подяки кінофестивалю за запрошення до участі та своїй команді: «Ми спільно працювали над проектом 6 років. Було непросто, але тепер ми нарешті в тій ситуації, коли маємо змогу подорожувати світом та спілкуватись із представниками інших культур».

 

Кіно, яке було відзначено нагородою журі FIPRESCI (де на відміну від екуменічного кіно нагороджуються лише повнометражні картини), зі слів одного з експертів — Антона Філатова, — «має в собі справжню магію. Він зміг через долю маленької дівчинки розповісти дуже драматичну історію цілої країни».

 

Отже, найкращим повнометражним за версією журі FIPRESCI став фільм корейської режисерки Бори Кім — «Колібрі».

«Дуже приємно чути коментарі журі щодо своєї роботі. Я вдячна членам журі та кінофестивалю взагалі. Окрема подяка моїй команді спеціалістів із кастингу. Саме вони допомогли мені реалізувати цей надзвичайно складний проект — 60-річну подорож в історії», — висловилась режисерка.

 

ЕКУМЕНІЧНЕ ЖУРІ

Дітмар Адлер — пастор лютеранської церкви Бад-Мюндера, Німеччина

Лотар Штрюбер — католицький теолог, Німеччина

Олександра Білоусова — акторка театру і кіно, радіоведуча, Україна

ЖУРІ FIPRESCI

Клаус Едер — Генеральний секретар FIPRESCI, Німеччина

Вєра Ланґерова — кінокураторка, кінознавиця, Словаччина

Антон Філатов — редактор Cut Insight, член Української кіноакадемії, Україна