23.06.2018

НІМІ НОЧІ. ПОВЕРНЕННЯ. Фіналісти Envision Sound представлять сучасні саундтреки до німої кінокласики

Цього року до озвучення німих картин на фестивалі НІМІ НОЧІ, окрім відомих музикантів, долучилися також переможці першої в Україні навчальної програми для кінокомпозиторів Envision Sound, яку Довженко-Центр провів з ініціативи та за підтримки Британської Ради в січні 2018 року. Презентація проекту відбулась в рамках фестивалю "Молодість. Пролог" у жовтні 2017-року.

Майже половину цьогорічної музичної програми фестивалю, завдяки підтримці Британської Ради в Україні та Culture Bridges, склали роботи молодих композиторів кіно:

  • Фіналіст Envision Sound Антон Дегтярьов та гуртPtakh_Jung озвучать головну кінознахідку року – чи не перший український повнометражний науково-популярний фільм «Людина і мавпа» (1930).
  • Сучасний саундтрек до британської класичної німої мелодрами «Підземка» (Underground, 1928) режисера Ентоні Асквіта створив азербайджанський композитор Азар Азґаров (Azer Haciaskerli).
  • Роман Вишневський – композитор, саунддизайнер і фіналіст Envision Sound, який підкорив журі універсальністю свого таланту – наживо озвучить німецький німий фільм «Ад’ютант царя» (Der Adjutant des Zaren), знятий українським режисером Володимиром Стрижевським у 1929 році.
  • Випускник Київської музичної академії, фіналіст Envision Sound Сергій Леонтьєв спільно з гуртомSed Contra Ensemble представить сучасний саундтрек до фільму «Вежа мовчання» (Der Turm des Schweigens, Німеччина, 1925) – однієї з небагатьох уцілілих стрічок режисера Йоханнеса Ґутера, де головну роль зіграла акторка українського походження Ксенія Десні.

8-й фестиваль німого кіно і сучасної музики НІМІ НОЧІ. ПОВЕРНЕННЯ – єдиний в Україні фестиваль архівного кіно – пройде в Києві на базі Довженко-Центру та Одесі у Зеленому театрі з 28 по 30 червня.

Цьогорічна субназва фестивалю «Повернення» символізує водночас неймовірне повернення двох українських німих фільмів, дивом віднайдених в архівах Японії та Німеччину, символічну репатріацію та включення в культурний обіг непересічних постатей європейського та світового кіномистецтва, змушених покинути Україну маже сто років тому внаслідок війн та революцій, та повернення самого фестивалю в Одесу, місто, де він був започаткований 9 років тому.

Протягом трьох фестивальних днів музиканти з України та зарубіжжя озвучать вісім німих стрічок із міжнародних та українських кіноархівів.

У програмі фестивалю – дві світові репрем’єри українських фільмів, які тривалий час вважались втраченими та дві унікальні стрічки, створені за участі українських кіномитців-емігрантів. Двоє з них – легендарний австрійський, а згодом американський театральний та кіноактор Александр Ґранах та одна з найбільших зірок німецького кіно першої половини 1920-х років Ксенія Десні – стануть титулами сетів цьогорічного фестивалю поруч з Ліліан Ґіш, американською кінодівою з 75-літньою екранною біографією.  

Паралельно з основною програмою проходитиме освітня програма з експериментальним урбаністичним кіно «Міські симфонії».  

Доки дорослі дивитимуться дорослі фільми, діти зможуть зануритися в творчу і пізнавальну атмосферу Довженко-Центру завдяки програмі Здай дитину в фільмофонд.

Детальніше про програму: http://www.dovzhenkocentre.org/event/269/

Долучитися до події в Facebook: https://www.facebook.com/events/207715240056823/

Вхід на основну фестивальну програму відбувається за одноденними квитками та абонементами.

Квитки: https://concert.ua/ru/eventpage/nimi-nochi

 

ОРГАНІЗАТОРИ: Довженко-Центр, Благодійний фонд імені Івана та Юрія Липів, продюсерська компанія «Арсенал».

ПАРТНЕРИ: Державне агентство України з питань кіно, Британська Рада в Україні, Goethe-Institut в Україні, Одеська міська рада, UA:Перший, НВ. Style, LB.ua, Хорошее кино.

Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою у партнерстві з EUNIC

Архіви-партнери: DFI | Det Danske Filminstitut (Копенгаген); Friedrich-Wilhelm-Murnau Stiftung (Вісбаден); NFAJ | National Film Archive of Japan (Токіо); BFI | British Film Institute (Лондон).

Додаткова інформація та акредитація: [email protected]    

 

dovzhenkocentre.org                       

mutenightsfestival.com

 

Національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Забезпечує реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.dovzhenkocentre.org

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми створюємо можливості для розбудови міжнародних зв’язків між Британією та іншими країнами та вибудовуємо довіру між людьми по всьому світу.

Ми є глобальною організацією, що має 190 представництв у 110 країнах, де працює понад 7000 людей. Ми ведемо діяльність у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства.

В Україні ми працюємо, щоб підтримати її вибір на Європейську інтеграцію та амбіції країни у розвитку міжнародної співпраці, з метою розбудови кращого, більш безпечного і процвітаючого суспільство. Ми прагнемо зробити Великобританію партнером України у процесі реформування системи освіти і активізації культурної сфери. У наших програмах беруть участь близько 2 млн. українців щорічно.

Ми -- британська благодійна організація, яка підпорядковується Королівській Хартії. Державне фінансування складає менше 25% нашого обороту, який у минулому році склав £781 млн. Інші джерела доходів Британської Ради – плата за отримання освітніх послуг від клієнтів по всьому світу, а також розвиток контрактних і партнерських відносин з державними та приватними організаціями. Вся наша робота полягає в реалізації нашої благодійної мети і підтримує процвітання й безпеку у Великій Британії й у всьому світі.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.britishcouncil.org. Ви можете також підтримувати зв'язок з Британською Радою через facebook.com/BritishCouncilUkraine та twitter.com/uaBritish

Goethe-Institut e. V. – культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі.

Ми сприяємо знанню німецької мови за кордоном і підтримуємо міжнародну культурну співпрацю. Ми поширюємо розгорнуті уявлення про Німеччину, інформуючи про культурне, суспільне і політичне життя в нашій країні. Наші культурні та освітні програми підтримують міжкультурний діалог та уможливлюють культурну співучасть. Вони підкріплюють розбудову структур громадянського суспільства і сприяють всесвітній мобільності.

З мережею інститутів Goethe-Institut, центрів Goethe, культурних товариств ми вже понад шістдесят років є першим контактом з Німеччиною для багатьох людей. Багаторічна партнерська співпраця з провідними інституціями та особистостями в понад 90 країнах розвиває стійку довіру до нашої країни. Ми є партнерами для всіх, хто активно займається Німеччиною та її культурою, і працюємо з відчуттям власної відповідальності та без партійно-політичної прив’язки.

Goethe-Institut у Києві належить до життєво важливих складових культурного обміну між Німеччиною й Україною. Goethe-Institut у Києві є постійним і часто незамінним партнером для всіх, хто цікавиться Німеччиною.