20.12.2017

ГОЛОВА ДЕРЖКІНО УКРАЇНИ ПИЛИП ІЛЛЄНКО В РАМКАХ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ВЕРХОВИНІ ПРЕДСТАВИВ ФІЛЬМ АХТЕМА СЕІТАБЛАЄВА "ЧУЖА МОЛИТВА"

 

Дні українського кіно у Верховині тривають!

Другим фільмом фестивалю стала «Чужа молитва» Ахтема Сеітаблаєва. Показ знову зібрав повну залу, було й чимало підлітків та молоді.

Представив фільм Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Зараз ми спостерігаємо справжній ренесанс українського кіно. В цьому році ми мали повноцінний осінній сезон і представили десять українських кінопрем’єр. Іноді вітчизняні фільми вже показують навіть кращий комерційний результат на ринку, ніж американські. Це говорить про те, що українці хочуть бачити своє кіно на власних екранах. Прикро, що в нашій країні дуже мало кінотеатрів. Ось, наприклад, у вашому місті кінотеатру немає. Хоча, колись він був, і саме на його екрані були продемонстровані перші кадри фільму “Тіні забутих предків”  (видатний український фільм Сергія Параджанова – прим). Бо тоді технологія виробництва передбачала роботу з плівкою - і саме на екрані кінотеатру в ті роки у селищі Жаб'є вперше були показані ці кадри. Це вже потім його перейменували у Верховину», - розповів голова Держкіно. Батько Пилипа Іллєнка, видатний український митець Юрій Іллєнко,  був оператором цієї стрічки.

Фільм Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва» заснований на історії життя кримської татарки Сайде Аріфової. Їй вдалось врятувати близько 90 єврейських дітей від Голокосту під час німецької окупації Криму, видавши їх за кримських татар.

«Вона навчила їх мусульманським молитвам, дала їм татарські імена. Потім врятувала їх від другого геноциду. Коли повернулась радянська окупація на заміну німецькій окупації, то вона врятувала цих дітей вже від депортації.  18 травня 1944 року всіх кримсько-татарських дітей було вивезено з Криму в Казахстан і приблизно половина з них загинули у дорозі», - підкреслив Пилип Іллєнко.