30.10.2016

Дені Коте – Голова міжнародного журі

сценарист, режисер, кінокритик, Канада

Близько 10 років працював кінокритиком і встиг побувати  віце-президентом профільної Квебекської асоціації. У 2005 році залишив журналістику і зняв свій ​​повнометражний дебют «Північні штати». Фільм здобув «Золотого леопарда» на МКФ в Локарно. Сьогодні у його творчому доробку п’ять повнометражномих фільмів та дві перемоги на кінофестивалі в Локарно.

 

Мохаммад Атеббай – Міжнародне журі

засновник компанії Iranian Independents

Здобув ступінь бакалавра в галузі режисури та ступінь магістра в галузі кіно досліджень у Тегеранському університеті. Почав свою кар'єру у 1989 році у студії Farabi Cinema Foundation, де був відповідальним за показ іранських фільмів на міжнародних кінофестивалях протягом восьми років. Мохамад залишив студію в 1997 році і створив «Iranian Independents», компанію, що займається просуванням і маркетингом іранських незалежних фільмів на міжнародному рівні. За останні 20 років він опрацював понад 200 художніх і документальних фільмів.

 

Ґрімур Хаконарсон – Міжнародне журі

кінорежисер, сценарист, Ісландія

Почав знімати любительські фільми у 15 років. Освіту здобув у Празькій кіношколі, де працює з середини 2000-х. Дебютував Хаконарсон у кіно на початку 2000-х років, знімаючи документальні та короткометражні стрічки. Перший свій повнометражний фільм «Країна вічного літа» зняв у 2010 році. За сценарій до цієї стрічки Ґрімур Хаконарсон був номінований на ісландську національну кінопремію «Едда». Другий повнометражний ігровий фільм Ґрімура Хаконарсон 2015 року «Барани» став володарем нагороди «Особливий погляд» на 68-му Каннському кінофестивалі. У 2015 році на кінофестивалі «Молодість» Ґрімур Хаконарсон представляв фільм "Барани" в рамках Скандинавської програми.

 

Алік Шпилюк – Міжнародне журі

кінокритик та кінознавець, Україна

Член відбіркових комісій і член журі низки українських та міжнародних кінофестивалів. Куратор кінопрограм у Французькому інституті в Україні, Британській Раді в Україні, Гете-Інституті у Києві. Незалежний кінокритик. Один із засновників кіноклубу «Діалог» у Києві наприкінці 1980-х. З 1990 до 1999 року працював у дирекції Київського МКФ «Молодість» (програмний координатор, потім програмний директор). З 2000 до 2007 – заступник головного редактора журналу «KINO-KOЛO»; З 2007 до 2009 – заступник генерального директора з міжнародних зв’язків «Мультиплекс-холдинг» – найбільшої української кіномережі. З 2009 року – секретар правління Національної спілки кінематографістів України, голова Міжнародної комісії. Експерт Державної агенції України з питань кіно.

 

Бен Шеррок – Міжнародне журі

сценарист та режисер, Велика Британія

Бен Шерок закінчив Единбурзький університет зі ступенем в області арабської мови і політики. Згодом він отримав ступінь магістра кінорежесури Шотланської академії кіномистецтва. Свій дебютний фільм "Пікадеро" Бен Шеррок презентував на Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні у вересні 2015 року. Стрічка "Пікадеро" отримала чимало нагород на міжнародних кінофестивалях, серед яких: Міжнародний кінофестиваль у Цюріху, Единбурзький міжнародний кінофестиваль, Міжнародний кінофестиваль "Молодість". Фільм “Пікадеро” Бена Шеррока - переможець міжнародного повнометражного конкурсу 45-го кінофестивалю "Молодість".

 

Річ Воррен - Журі національного конкурсу 

організатор фестивалівВелика Британія

Річ Воррен є директором брістольського Фестивалю короткого метру та анімації Encounters – провідного у своєму жанрі британського кінофестивалю. Пріоритет фестивалю – це підтримка та просування нових талановитих кінорежисерів та мультиплікаторів. Річ почав працювати на фестивалі у 2008 році. Його завдання – відвідувати європейські фестивалі та годинами сидіти в інтернеті у пошуку молодих талантів.

 

Людмила Новікова - Журі національного конкурсу 

кінокритик, історик кіноУкраїна

Закінчила кінознавчий факультет Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого (1987), де нині викладає. Очолювала аудіовізуальний департамент Інституту культурної політики, керувала відділом інформації і реклами департаменту кінематографії Міністерства культури України. Була директором програм КМКФ “Молодість” (1994, 2000-2008). Автор багатьох публікацій, присвячених українському і світовому кіномистецтву, у наукових і періодичних виданнях. Член Українського Оскарівського комітету, Національної спілки кінематографістів України і ФІПРЕССІ.

 

Андрій Алфьоров - Журі національного конкурсу 

кінокритик, продюсер, телеведучийУкраїна

Андрій Алфьоров працює ведучим на радіо та телебаченні вже десять років. Він – співзасновник та модератор низки заходів “Кіно про мене”, в яких беруть участь поважні закордонні кінематографісти та музиканти. Як кінокритик, він пише для багатьох українських друкованих та інтернет-видань. Також він читає лекції з історії кінематографа.

 

Брайан Робінсон – журі Sunny Bunny

менеджер з комунікацій Британського інституту кіно

Брайан Робінсон народився в Північній Ірландії і вивчав право та французьку мову в Школі європейських досліджень Університету Сассекса. Він працював гідом в офісі туристичної інформації в Лондоні та в прес-службі Асоціації лондонської влади. Він був одним із засновників журналу «Square Peg». Також писав для «The Guardian» і «Sight & Sound». Брайан приєднався до прес-служби Британського інституту кіно в 1987, де він працює над просуванням  Національного архіву БІК. З 2000 року він також працює програмним директором BFI Flare, лондонського ЛГБТ-кінофестивалю.

 

Естер Мартін Бергсмарк – журі Sunny Bunny

кінорежисер і сценарист, Швеція

Шведський кінорежисер і сценарист, найвідоміший за нагородами своїх документальних фільмів. Протягом 2004 року, його картину Something Must Break (2004) показали більше ніж 50 фестивалів. Фільм також виграв 10 нагород, в тому числі приз "Тигр", на 43 Роттердамському міжнародному кінофестивалі та Гран-прі журі ЛГБТ-кінофестивалю «Аутфест». Переможець конкурсу Молодості “Sunny Bunny“ 2014 року.

 

Наталія Ільчук – журі Sunny Bunny

програмний директор Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів, Україна

Навчалась в Інституті Кіно і Телебачення КНУКІМ, а також в Школі Анджея Вайди як стипендіатка програми Ґауде Полонія. З 2006 року створила декілька короткометражок, які брали участь і перемагали на десятках міжнародних кінофестивалів. Наталія є програмним директором Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів, де відбирає роботи для експериментальних і ретроспективних показів, а також секції ЛГБТ-фільмів під назвою Out&Proud. 

 

Володимир Качур – Екуменічне журі

сценарист та режисер Національної телекомпанії України

Вивчав журналістику в Університеті ім. Івана Франка у Львові (1985-1990). У 1991-2003 працював на християнському радіо „Воскресіння”. З 2003 року і до сьогодні працює сценаристом і режисером Національної телекомпанії України. Володимир є автором понад 30 документальних фільмів. Розробляє серію фільмів для EWTN України (католицький телеканал) про переслідування римо-католицької церкви. Володимир Качур удостоєний багатьма українськими та міжнародними нагородами, такими як премія ім. Івана Франка у номінації «За найкращий твір у телевізійній сфері» та премія Київського міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис–2013» «За представлену програму фільмів про видатних людей України».

 

Юха Райямакі – Екуменічне журі 

пастор, журналіст, Фінляндія

З 1981 по 1996 рік працював тележурналістом і продюсером. У 1989 році став пастором округу , а через два роки капеланом моряків в фінській церкві в Лондоні. З 2013 року заступник директора Центру з комунікацій євангелічно-лютеранської церкви Фінляндії. З 2007 по 2008 рр - виконуючий обов'язки директора Центру зв'язку. 1996-2013 - відповідальний редактор для молитовних телевізійних програм у фінській телерадіокомпанії YLE. З 2005 року - генеральний секретар Church Media Foundation. з 2002 до 2008 - віце-президент WACC Europe, а з 2008-2001 - Президент компанії. У 2004 році був представником на європейскьому семінарі Prix "Перетин кордонів: релігія і культура" в Берліні. Двічі член жюрі INTERFILM у Любеку.

 

Нінфа Ватт – Екуменічне журі

доктор філософії, Іспанія

Доктор філософії з комунікації. Вона є одним із співавторів програми про кіно для радіо “Cadena COPE”. Раніше працювала доцентом факультету комунікацій в Університеті Понтіфісія де Саламанка (Іспанія), де вона була також заступником декана і директором аспірантури "Експерт в галузі соціальних комунікацій". Сьогодні Нінфа Ватт доцент в Міжнародному університеті Ла-Ріохи, також викладає магістрам в Університеті Сан-Пабло на курсі соціальної журналістики.

 

Селін Ґюрель – журі FIPRESCI

член Турецької асоціації кінокритиків, Туреччина

Селін Ґюрель закінчила Близькосхідний технічний університет за напрямом «соціологія». Постійно проживає в Стамбулі, Туреччина і працює в якості кінокритика і редактора. Писала про кіно з 2002 року на постійній основі. Є членом Турецької асоціації кінокритиків (SİYAD).

 

Катаріна Докхорн – журі FIPRESCI

журналіст, кінокритик, Німеччина

Вивчала історію та культуру у Гумбольдтському  університеті Берліна. Мешкає у Берліні і вже протягом більше 20 років працює як вільний журналіст та кінокритик для телебачення, газет та часописів.

 

Надія Заварова – журі FIPRESCI

кінознавець, кінокритик, Україна

Редактор розділу кіно порталу cultprostir.ua, кінооглядач та рецензент kinokadr.ru . Програмний координатор і селекціонер міжнародних кінофестивалів. Автор численних публікацій у вітчизняній і зарубіжній пресі, присвяченій питанням історії та теорії кіно. У сферу наукових інтересів входить вивчення Золотого століття Голлівуду, італійського кіно і проблем розвитку сучасного кінематографа.

 

Боріс Шульман

Maywin Films, Швеція

Борис Шульман - директор з придбання прав та поширення у "Maywin Films AB", шведської дистрибюторської компанія, що була заснована в 2010 році. Пан Борис також є представником даної компанії на European Film Market. Борис Шульман входив до складу жюрі Одеського Міжнародного кінофестивалю 2016 у секції "Work in progress" та є членом журі 22-го Мінського міжнародного кінофестивалю "Листопад 2016". Народився в Одесі, жив у Києві та навчався комп'ютерним наукам в Москві. З 1992 року живе у Швеції.

 

Тобіас Ньолле – режисер фільму "Алоїс" (F)

режисер, сценарист, Швейцарія

Тобіас Ньолле народився 1976 року та виріс у Цюриху. Після закінчення  навчання у Школі Візуальних Мистецтв Нью-Йорка, почав працювати як режисер, сценарист та редактор. Його короткометражна робота «Рене» серед інших нагород здобула Золотого Леопарда у Локарно та  головний приз Tampere. Прем’єрний показ його останнього фільму, «Алоїс» (2016), відбувся у рамках секції «Панорама» на Берлінале.

 

Еліт Зехер, режисерка фільму "Піщана Буря" (F)

режисерка, Ізраїль

Еліт закінчила університет у Тель-Авіві, її перший короткометражний фільм Take Note, отриав нагороду, як найкращий фільм на Міжнародному студентському кінофестивалі у Тель-Авіві, а другий, – Tasnim – взяв участь у більш ніж 120 міжнародних кінофестивалях. Піщана буря – її перший повнометражний фільм. Фільм був показаний на 66-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Отримав Ґран-прі журі на цьогорічному фестивалі Sundance та висунутий від Ізраїля на премію Оскар як Найкращий  іншомовний фільм.

 

Шарбану Садат, режисерка фільму Вовк та Вівці (F)

режисерка, Афганістан

Молода афганська сценаристка і режисерка. Мешкає в Кабулі. Вивчала режисуру документальних фільмів у Кабулі.  У 2013 році заснувала свою виробничу компанію “Wolf Pictures”. Фільм “Вовк та Вівці” був створений в рамках проекту Каннського МКФ –Cinéfondation Residency – 2010 року, коли Шарбану було всього 20 років – вона була наймолодшою учасницею проекту за всю його історію.
 

Марко Cкоп, режисер фільму Нова Єва”(F)

режисер, Словаччина

Народився 1974 року в Прешові (Словаччина). Закінчив факультет журналістики Університету імені Коменського (1986) та факультет режисури документальних фільмів Академії сценічних мистецтв (2001) у Братиславі. Від 1998 року зняв шість документальних фільмів, два з яких – повнометражні, що здобули нагороди у Карлових Варах та на кількох інших кінофестивалях. Нова Єва – його дебютна ігрова повнометражна робота.

 

Мірлан Абдикаликов, режисер фільму “Сутак” (F) 

актор, режисер, Киргизстан

Мірлан Абдикаликов вивчав журналістику в Киргизькому національному університеті з 1999 по 2004 рік. Перед цим він грав головні ролі в трьох фільмах режисера Актана Абдикаликова. Після закінчення навчання Мірлан працював у кіноіндустрії Казахстану. У 2008 році він заснував свою власну студію Selkinchek, яка створює рекламу і відеоролики для соціальних мереж, короткометражні та документальні фільми тощо.

 

Клаус Гендль – режисер фільму "Кіт" (SUN)

актор, режисер, Австрія

Нарожився в Австрії, в Тіролі , вивчав акторську майстерність у Відні, пізніше приєднався до віденьского акторського ансамблю. Виконував невеликі ролі у фільмах Крістіана Бергера, Урса Еггера, Міхаеля Ханеке, Джессіки Хаузнер, Дагмар Кньопфель та інших. Його дебютний фільм  MÄRS (MARCH) здобув Срібного Леопарда на Мієнародному кінофестивалі у Локарно 2008 року. Його друга повнометражна робота, «Кіт» вула відібрана до Панорами Берлінале та отримала нагороду Teddy Award як найкращий повнометражний фільм 2016 року. 

 

Жак Мартіно - режисер фільму Тео і Юґо в одному човні” (SUN)

режисер та сценарист, Франція

Жак Мартіно народився в Монпельє 1963 року. В університеті він вивчав літературу та отримав ступінь доктора філософії. Сьогодні Жак Мартіно поєднує викладання з режисерською кар'єрою. Він читає лекції на факультеті літератури в Університеті Париж X Нантер. З 1997 року  Олів'є Дюкастель працює з Жаком Мартіно. Вони працюють переважно з гей-фільмами, які були показані на найважливіших фестивалях (Берлінале, TIFF, Локарно, Frameline, Аутфест тощо.): Жанна і чудовий хлопець, 1998; Пригоди Фелікса, 200; Моє життя на льоду, 2003; Рачки і черепашки, 2005; Народжені в 68-му, 2008; Сімейне дерево, 2010; Тео і Уго в одному човні, 2016. У 2016 році Мартіно і Дюкастель очолили журі конкурсу ЛГБТ-фільмів Queer Palm 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

 

Фабріс Беншауш, режисер фільму “Тімґад” (KID)

режисер, Франція

Народився у 1966 року в Парижі. Після вивчення історії мистецтва та трьох років роботи з людьми з обмеженими можливостями він розпочав кар’єру в кіно. Його повнометражний дебют ТІМҐАД демонструє його соціальну спрямованість та поетично-гумористичний погляд на суспільство.

 

Шарунас Бартас режисер фільму "Спокій у наших снах” (LT)

режисер, сценарист, Литва

У 1989 створив у Вільнюсі першу незалежну кіностудію Кінема. Член журі 55-го Венеціанського МКФ (1998). У 2001 був нагороджений Національною премією в галузі культури і мистецтва. Фільм «Євроазієць» (2010) отримав чимало нагород: Гран-прі фестивалю Кіношок-2010, три національні кінопремії Литви «Срібний журавель» — за найкращий фільм, найкращу режисуру і найкраще виконання жіночої ролі (Клавдія Коршунова), участь у позаконкурсній програмі Форум 60-го Берлінського кінофестивалю.

 

Даґне Вільджюнайте – продюсерка фільму "Як ми грали у революцію" (LT)

продюсерка, Литва

До створення власної компанії з виробництва документальних фільмів наприкінці 2007 року, працювала на телебаченні та в сфері мистецтва. Її компанія спродюсувала фільм «Майстер і Тетяна», який отримав декілька нагород, а також приймала участь в ко-продукціях з Німеччиною («Юлія») та Італією («Коли ми грали КДБ»). З тих пір Даґне розширила свою діяльність о продюсування художніх фільмів, і наразі працює над романтичним трилером, дебютною стрічкою режисерки Ґедре Бейнорюте.

 

Мантас Кведаравічюс, режисер фільму "Маріуполіс" (SE)

режисер, Литва

Відомий своїм дебютний фільмом «Барзах», присвячений російсько-чеченському конфлікту, який протягом кількох років знімався у Кадирівський Чечні. Його стрічка “Маріуполіс” — документальний фільм, знятий  у копродукції з Литвою, Німеччиною, Францією та Україною. Фільм розповідає про життя в Маріуполі в умовах кризи. Прем’єра фільму відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2016 року.

 

Сєва Діамантакос, "Листівки з України" (SE), режисер

режисер, Італія
Випускник Болонського університету. Він є членом «port-royal» – гурту в стилі електронне інді – з яким він гастролював як художник по всьому світу, особливо в країнах колишнього Радянського Союзу. Він же і створював музичні кліпи для колективу, серед яких "Putin vs Valery", "German Big-flies", "Balding Generation", "Anya: Sehnsucht”, "Spider Toupet",  які зібрали більше ніж, півмільйона переглядів на Youtube. «Листівки з України» - перша документальна стрічка Сєви.

 

Альберто Дандоло, "Листівки з України" (SE), продюсер та співавтор

продюсер та дистриб’ютор, Італія

Альберто Дандоло – незалежний продюсер та дистриб’ютор з Риму, що мешкає між Берліном та Люксембургом. Після співпраці з CPA, Uni Roma Tre та MAE Multimedia (Міністерство закордонних справ), він переїжджає в Берлін, продовжуючи свою діяльність у кіностудії „Mimesi’S Culture”, засновником і власником якої він є. Він був продюсером та режисером документальних  стрічок “The Cuban Wives”, “Strade di casa” та дистриб’ютором фільму на дорожню тематику “A Burning Dream” та анімаційного фільму “Aeterna”, серед інших. З 2015 року Дандоло приєднався до „Paul Thiltges Distributions” (PTD) в якості менеджера з продажів.

 

Леонід Парфьонов, сценарист та продюсер фільму Русские евреи”(SE)

журналіст, телеведучий, режисер і актор, Росія

Відомий як опозиційний громадський діяч, зірка сучасної журналістики. Автор та режисер багатьох документальних фільмів про популярних діячів культури, спорту та історичних подіях двадцятого століття. Автор телепроектів «Намедни» та «Российская империя». П’ятикратний лауреат російської премії ТЕФІ (у 1995, 1999, 2000, 2002 та 2004 роках). Член Ради при  Президенті РФ по розвитку громадянського суспільства і правам людини. 

 

Александр Ґільме, режисер фільму "Сміття" (ST)

режисер, Бельгія

Александр Ґільме, народився в Льєжі (Бельгія) в 1991 році. У 2009 році він рік вчився по обміну в американській школі. Там він зняв короткий фільм «Ударна установка», який отримав низку нагород на багатьох шкільних фестивалях по всій країні. У 2010 році Александр вступив у INSAS, престижну бельгійську кіношколу. Під час навчання він зняв багато короткометражних фільмів - як ігрових, так і документальних: In Nomine Matris, 2013, і Tata, 2014. Tata був відібраний до більш ніж 20 фестивалів по всьому світі, серед них – Fiff de Namur, FIDE, Sehsuchte і московський ВДІК, де він отримав другий приз журі. У 2015 році він завершив свій випускний фільм «Сміття», який пізніше був обраний до знаменитої Cinéfondation Selection Каннського фестивалю, та на більш ніж 10 інших фестивалів по всьому світі. 

 

Дуня Сичова – актриса фільму «Борис без Беатріс» (FR)

актриса, продюсер, Франція.

Останній фільм за її участю "Борис без Беатріс" отримав нагороду "Золотий Ведмідь" на Берлінському кінофестивалі у 2016 році. Дуня вперше виступила у ролі актриси у фільмі "Стажери: Перші кроки в поліції", що вийшов на екрани у 2006 році. У її творчому доробку є такі відомі стрічки, як "Маруся", "Спляча красуня" та "Французьке містечко". У стрічці "Маруся" Дуня взяла участь як продюсер і монтажер. Крім цього, Дуня Сичова змонтувала 5 повнометражних фільмів.

 

Катрін Дюссар – експерт Boat meeting

продюсерФранція

Народилася 1953 року. Після менеджерської освіти почала працювати прес-аташе, згодом стала продюсером. Розпочала кар’єру з короткометражних фільмів, доки, зі створенням Les Productions Dussart у 1992 та Catherine Dussart Productions у 1994 році, не перейшла до повнометражних ігрових та документальних для прокату і телебачення. Нині є членом Європейського об’єднання продюсерів та консультантом Ateliers du Cinéma Européen (ACE). Член журі Міжнародного конкурсу 45-го фестивалю «Молодість».

 

Марія Вьольцер, Майстерня Талантів

AG Kurzfilm, Німеччина

Народилася 1980 року у Дрездені; навчалася медіа-дизайну для електронних та друкованих ЗМІ, вивчала романо-германську філологію, а також комунікаційні технології в Дрезденському технічному університеті. Під час навчання працювала асистентом викладача у французькому місті Шалон-ан-Шампань і продовжила навчання за кордоном з 2008 до 2013 року в  Єкатеринбурзі, Уфі і Мінську у ролі лектора Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Після повернення до Дрездена, Марія працювала зі стипендіатами в Гете-Інституті Дрездена і займалася зв'язками з громадськістю та управлінням проектамыв у AG Kurzfilm. Сьогодні Марія Вьольцер — голова культурного бюро у Міжнародному офісі ТУ Дрездена.

 

Девід Ваґнер, Майстерня Талантів

AG Kurzfilm, Німеччина

Народився у Відні у 1982 році, почав свій шлях до кіноіндустрії у свої ранні двадцять років із фотографії та пристрасного фільмування короткометражних фільмів зі своїми друзями. З 2008 року він працює для різних комерційних проектів, створює музичні кліпи та короткометражні фільмиу якості режисера та оператора. Девід також працював у якості особистого помічника володаря «Оскара», Стефана Рузовіцкі, зняв декілька документальних фільмів за кордоном і, нарешті, почав кар’єру самостійного режисера. У вересні 2016 року він закінчив магістратуру з режисури в Медіа-Школі Гамбурга.

 

Ненсі Камальдо - Майстерня Талантів

студентка, режисерка, Німеччина

Народилася 1992 року у місті Бад-Вільдунген, зростала в Альто-Адідже (Північна Італія). З 2012 року працює на кіновиробництві на різних позиціях. У 2013 почала вивчати кіномистецтво в Університеті кіно і телебачення у Мюнхені.

 

Вероніка Хафнер - Майстерня Талантів

студентка, режисерка, Німеччина

Народилася 1989 року у місті Швабен (Південна Німеччина). У 2013 році здобула ступінь магістра з психології, німецької та географії в Університеті Людвіга Максиміліана у Мюнхені. З того часу вона вивчає кіномистецтво/документалістику в Університеті кіно і телебачення у Мюнхені.

Заявка на інтерв'ю