25.05.2017

26 травня у готелі Radisson Blu Hotel, Kyiv відбулась підсумкова прес-конференція присвячена підсумкам діяльності українського павільйону на кіноринку 69-го Каннського кінофестивалю. На прес-конференції виступили: Пилип Іллєнко – голова Державного агентства України з питань кіно; Андрій Халпахчі – генеральний директор КМКФ «Молодість»; Ірина Мірошник – голова правління ПАТ «Укрпластик».

Під час заходу підведено підсумки роботи Українського павільйону на кіноринку 69-го Каннського кінофестивалю. 

____________________

З 11-го по 20-те травня на кіноринку 69-го Каннського кінофестивалю працював  УКРАЇНСЬКИЙ ПАВІЛЬЙОН, який організували Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" та Державне агентство України з питань кіно. Партнерами роботи павільйону в Каннах стали ПАТ "УКРПЛАСТИК" та "Міжнародні авіалінії України"

Під час діяльності павільйону було розповсюджено понад 300 примірників каталогу «Українські фільми 2015-2016», який підготовлений спеціально до Каннського фестивалю. У павільйоні відбулося більше двадцяти презентацій і сотні зустрічей. Український павільйон протягом тижня відвідали понад тисячу представників міжнародної кіноіндустрії. Він став офіційним представленням України в Каннах, оскільки цього року українських фільмів у конкурсних програмах фестивалю не було. Натомість в Українському павільйоні було презентовано більше 20-ти фільмів українського виробництва. 

Зокрема, незалежний  український історико-драматичний фільм «Жива» режисера Тараса Химича. Стрічка знята за реальними подіями і є дебютною ігровою повнометражною роботою режисера. Прем'єра фільму в Україні відбудеться у жовтні 2016 року. Після презентації стрічкою зацікавилися дистрибутори з Польщі, Угорщини, Азербайджану, Білорусі та ін.

Також в Українському павільйоні презентовано документальну стрічку режисера Олега Карнасюка «Чорнобиль. Зона майбутнього». Стрічка приурочена тридцятій річниці аварії на ЧАЕС. Завдання фільму – не лише розповісти про минуле та сьогодення станції і зони відчуження, а й показати міжнародному глядачеві, які перспективи є у цих територій. Автором ідеї та генеральним продюсером фільму є президент державної корпорації «Укрбуд» Максим Микитась, який також особисто представив фільм в Українському павільйоні на кіноринку 69-го Канського МКФ. Дистрибутори з Угорщини, Азербайджану, Грузії, Арабських Еміраів вже зацікавились кінострічкою, адже головною відмінністю даного фільму є те, що вперше документальні зйомки здійснювались всередині 4-енергоблоку Чорнобильської АС.

Крім того, на кіноринку в Каннах відбулися покази українських фільмів: «Гніздо горлиці» реж. Т. Ткаченко; «Моя бабуся Фані Каплан» реж. О. Дем’яненко; «Тепер я буду любити тебе» реж. Р. Ширман; «Гетьман» реж. В. Ямбурський (автор сценарію та продюсер Віктор Веретенников) і повнометражного 3D-анімаційного фільму «Микита Кожум’яка» реж. М. Депоян.

Пилип Іллєнко додав: «Проведення подібних заходів, є життєво необхідним для українського кінематографа. Усі наші сподівання на інтеграцію у європейський кінематографічний простір неможливі без налагодження прямих контактів, без поширення інформації про Україну та без залучення іноземних кіновиробників. Каннський кіноринок є найбільшою кіноподією у світі, тож представлення Українського павільйону слугує тим інструментом, який здатен вирішити всі ці питання».

В Українському павільйоні на кіноринку 69-го Каннського кінофестивалю презентували також український короткий метр. Стрічки представили молоді режисери, продюсери і актори. Це фільми, покази яких відбулись на кіноринку у SHORT FILM CORNER. Зокрема відбулись презентації таких фільмів:

«Бібліотека»  - продюсери і сценаристи - Ліза Коваль та Евєліна Сергеєва;

«У клітці» - режисерка і продюсерка Анна Дем'яненко;

«Сповідь» - режисер Галина Лаврінець, продюсер Ксенія Косик;

«Дякую, мамо!» - режисер Марія Теребус, сценарист Марина Давидова та багато інших фільмів.

 

Окремим заходом в Українському павільйоні відбулась презентація цьогорічного фестивалю «Молодість», який традиційно пройде у Києві 22-30 жовтня 2016. Генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі презентував міжнародним експертам кіноіндустрії, колегам з фестивалів, що діють у рамках FIAP, кінопродюсерам та представникам преси новий сайт кінофестивалю Молодість  molodist.kiev.ua. 

За словами виконавчого директора МКФ Молодість Владислава Лясовського: «Молодість - це не лише 46-річний бренд Київського Міжнародного кінофестивалю,  це, перш за все, ритм життя, коли час спресовано, темп прискорений, коли будь-які інновації сприймаються, як належне. Ми презентували сьогодні новий сайт, який повністю відповідає вимогам часу – це спеціальний інтернет-ресурс, який найближчим часом буде не просто інформативним, але й робочим інструментом для представників кіноіндустрії».

Також вперше для широкої аудиторії представлено нову айдентику 46-го фестивалю, нові локації і формати, іміджевий ролик і два нові проекти, що доповнять цьогорічну програму: «Shoot&play» та «Програма телевізійного кіно» (документальне та ігрове) повний і короткий метр. 

З презентацією столиці України в Каннах у рамках проекту «Все починається в Києві» виступив заступник Київського міського Голови Олексій Рєзніков, який зазначив: «Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» є однією з візитівок столиці України і в цьому році фестиваль відбудеться на якісно новому рівні». Він запевнив, що місто є безпечним для туризму і запросив гостей з різних країн відвідати Київ, як культурну столицю і архітектурно цікаве місто. У цьому році міська влада активно долучається до підтримки 46-го фестивалю, що відкриває нові можливості для Молодості – від нових майданчиків до спільних проектів. Гостям павільйону презентували сувеніри з айдентикою міста. 

У якості спеціального заходу від Українського павільйону відбулося урочисте прийняття з нагоди представлення українського кіно на кіноринку 69-го Каннського МКФ за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси. 

Організатори прийому - КМКФ «Молодість» і ПАТ «Укрпластик». Алкогольні спонсори - International Wine Academy та Askaneli.  

Ірина Мірошник, голова Правління ПАТ «УКРПЛАСТИК»:  «Цього року наша компанія стала партнером кінофестивалю «Молодість». Початок було покладено на фестивалі Берлінале, а тепер ми із задоволенням продовжили співпрацю з «Молодістю» на Каннському кінофестивалі». 

Захід відбувся у ресторані «Plage Long Beach» на набережній Круазетт у Каннах. З вітальним словом до представників міжнародної кіноіндустрії виступили: генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, голова правління ПАТ «Укрпластик» Ірина Мірошник, засновник компанії «International Wine Academy» Юрій Наумчук, засновник бренду «Askaneli» Гоча Чхаїдзе

Юрій Наумчук: «Для нас важливо долучатися до міжнародних проектів КМКФ «Молодість» такого рівня, що мають на меті промоцію не тільки українського кіно, а й України».

Прийняття відвідали кінопрофесіонали з Франції, Німеччини, Грузії, Азербайджану, Ізраїлю, Китаю, Південної Кореї, Польщі, Литви, Білорусі, Латвії, Естонії, Великобританії, США та багатьох інших країн. Зокрема, до нас завітали Ахмед Боясіоглу - голова Держкіно Туреччини, Тійна Локк – директор Таллінського кінофестивалю «Темні ночі», Ян Раймон – представник французької організації Unifrance (відповідальний за кінофестивалі), Катріель Шорі – голова Держкіно Ізраїлю, Хінако Матсумото – японська акторка та велика кількість продюсерів, режисерів, акторів, представників преси, бізнесменів та ін. Майже три сотні поважних гостей уважили Україну своєю присутністю.

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі: «Як завжди український прийом став найпопулярнішим у Каннах. Він зібрав професіоналів світової кіноіндустрії з багатьох країн світу. Велика подяка нашому головному партнеру - компанії «УКРПЛАСТИК» - та особисто пані Ірині Мірошник, а також Юрію Наумчуку засновнику «International Wine Academy», Гочі Чхаїдзе засновнику «Асканелі», латвійському гурту «Framest» та Міжнародним авіалініям України». 

Віце-президент з комерції авіакомпанії «МАУ» Сергій Фоменко«МАУ з радістю прийняла пропозицію організаторів Українського павільйону у Каннах стати партнером цієї важливої події. У такий спосіб ми прагнемо долучитися як до популяризації України за кордоном, так і до сприяння розвитку сучасної української культури, зокрема кіномистецтва».

Фотозвіт