20.10.2016

Фільм-відкриття 46-ої "Молодості" - "Життя" / Une Vie ( 2016), режисера Стефана Брізе

Більше десяти років французький режисер Стефан Брізе створював кіно, яке високо цінували критики, але яке не знаходило визнання у широкої аудиторії. Минулого року режисер вразив кінолюбителів своєю роботою  “Закон ринку” (The Measure of a Man), що отримала нагороду на Каннському міжнародному кінофестивалі у номінаціі Найкращий актор і завоювала симпатії багатьох кіноманів.

Через рік Брізе створив нову роботу, фільм-учасник основного конкурсу цьогорічного Венеційського кінофестивалю - “Життя“ (Une Vie) та володар нагороди FIPRESCI, знятий за одноіменним романом Ґі де Мопассана.

Події “Життя” відбуваються у провінційній Нормандії 1819 року, головна героїня, Жанна, щойно закінчила навчання у католицькій школі і повернулася жити до своїх батьків. Незабаром вона виходить заміж за збіднілого дворянина Жульєна, котрому потрібні лише її гроші. У фільмі, як і в романі, глядач бачить повільний і болючий процес втрати ілюзій, який триває понад 30 років.  Жанні поступово відкриваються вади характеру чоловіка, його жадібність та невірність, а син виростає марнотратом, що, пускаючи на вітер сімейні статки, прирікає її на бідність і нещастя. Фільм про жорстокі реалії жіночого життя у 19 столітті.