22.04.2017

На кіноринку 69-го Каннського кінофестивалю розпочав роботу УКРАЇНСЬКИЙ ПАВІЛЬЙОН, який під номером 103, працюватиме з 11 по 20 травня. Організаторами павільйону є Державне агентство України з питань кіно та Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість". Діяльність Українського павільйону в Каннах можлива завдяки партнерам і спонсорам: ПАТ "УКРПЛАСТИК" та "Міжнародні авіалінії України".

Павільйон є найважливішим офіційним представленням України в Каннах, оскільки цього року українських фільмів у конкурсних програмах Каннського кінофестивалю немає.

Цей майданчик на кіноринку Каннського кінофестивалю є можливістю представлення українського кіно світові, своєрідна візитівка українського кінематографу.

У павільйоні представлений каталог «Українські фільми 2015-2016», виданий спеціально до 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю, де зібрана інформація про найновіші українські кінороботи – готові й ті, що перебувають на стадії виробництва. 

Павільйон оформлений постерами фільмів: «Жива» режисер Тарас Химич; «Чорнобиль. Зона майбутнього», який представить автор проекту Максим Микитась; «Гетьман» режисер Віктор Веретенников та ін.  

Українські короткометражні фільми покажуть у секції Short Film Corner, а низка повнометражних стрічок на кіноринку, власне на кіноринку відбудуться покази фільмів: «Гніздо горлиці» реж. Т. Ткаченко; «Моя бабуся Фані Каплан» реж. О. Дем’яненко; «Тепер я буду любити тебе» реж. Р. Ширман; «Гетьман» реж. В. Ямбурський (автор сценарію та продюсер Віктор Веретенников) і 3D-анімації «Микита Кожум’яка» реж. М. Депоян. 

Short Film Corner і кіноринок – не є програмами фестивалю, і фільми, що демонструються тут, не змагаються за нагороди. Однак це дає змогу українським режисерам і продюсерам показати свої роботи в рамках Каннського фестивалю та налагодити міжнародні зв'язки. 

13 травня відбудеться урочистий прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 69-го Каннського МКФ, за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси. Організатори заходу: КМКФ «Молодість» і ПАТ «Укрпластик».

14 травня в Українському павільйоні заступник Київського міського Голови Олексій Рєзніков презентуватиме Київ в рамках проекту «Все починається в Києві». Заступник мера Олексій Рєзніковпідкреслив: «Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» є однією з візитівок столиці України і в цьому році фестиваль відбудеться якісно новому рівні». 

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі: «Ми раді, що окремим заходом на павільйоні ми представимо Київ. Це наша спільна справа з КМДА, що має на меті розвивати Київ, як культурну і туристичну столицю. Київ як місто, в якому проводиться сам кінофестиваль «Молодість», також є фантастичною локацією для зйомок спільних кінопроектів»

Ірина Мірошник, голова Правління ПАТ «УКРПЛАСТИК»:  «Цього року наша компанія стала партнером кінофестивалю «Молодість». Початок було покладено на фестивалі Берлінале, а тепер ми із задоволенням продовжимо співпрацю на Каннському фестивалі. Спільними зусиллями ми презентуємо світові українське кіно, яке показує справжню сучасну Україну – хто ми, чим пишаємось і який вклад робимо у світовий культурний прогрес».

Віце-президент з комерції авіакомпанії «МАУ» Сергій Фоменко«Міжнародні Авіалінії України» вже давно підтримують розвиток українського кіно і українського кіноринку взагалі. Ми переконані, що кінематограф – найкраща і найзрозуміліша мова для того, щоб розказувати світу про нас і разом із тим відкривати світ для себе. Тому МАУ з радістю прийняла пропозицію організаторів Українського павільйону у Каннах стати партнером цієї важливої події».

Партнери «Українського павільйону на кіноринку в Каннах»: