09.07.2017

У Карлових Варах (Чехія) триває 51-ий міжнародний кінофестиваль, який цього року проходить з 1-го по 9-те липня. За цей час на фестивалі покажуть 180 стрічок з усього світу, а відкрив програму чеський фільм «Антропоїд» про Другу світову війну на території Чехії. Цьогорічний фестиваль відвідує відомий американський актор Вілем Дефо,  якому буде вручено найвищу нагороду фестивалю – «Кришталевий глобус» за внесок у розвиток світового кіномистецтва.

Щороку переможців основного конкурсу обирають у таких номінаціях: Гран-прі фестивалю, найкраща режисура, найкращі актор і актриса та спеціальний приз журі.

«Фестиваль у Карлових Варах - головний майданчик кіноіндустрії у Центральній і Східній Європі, - зазначає  Ігор Шестопалов, програмний директор КМКФ «Молодість», який зараз перебуває в Карлових Варах і відбирає фільми для 46-ої Молодості. - Зазвичай нам для «Молодості» найбільш цікава програма East of the West, тут тільки дебюти і другі фільми Східної Європи, така спеціалізація програми. Але цього року тут у всіх програмах дуже багато дебютів, зокрема чотири  у основній конкурсній програмі, а це не мало для фестивалю категорії А. Ряд фільмів, які тут показують ми вже обрали для 46-ої Молодості, але після Карлових Вар наші програми ще значно доповняться. Виходячи з того, що я вже подивився з головного конкурсу, не виключено, що саме дебют тут отримає Гран-прі».