28.10.2016

Дім освіти та культури «Майстер Клас», як партнерська платформа фестивальних подій, продовжує тішити кіноманів цікавими зустрічами та розмовами із кінематографістами. Сьогодні тут відбувся Пітчинг проектів від молодих українських режисерів для Німецької асоціації короткометражного кіно (AG Kurzfilm).

Синя зала кінотеатру «Київ» радо зустріла публіку, що прийшла переглянути прем’єру в Україні фільму «Сутак». Стрічку презентував її режисер Мірлан Абдикаликов, який зазначив, що для нього є дуже важливою участь у «Молодості», адже саме на цьому кінофестивалі дебютував його батько. Кінокартина «Сутак» розповідає про сімейство сучасних кочівників, що ведуть досить аскетичний спосіб життя, але одного дня їх розмірений плин життя змінює метеоролог Ермек.

Наступним презентувала свій фільм «Вовк та вівці» Шарбан Садат (копродукція Данії, Франції, Швеції та Афганістану). Показуючи життя пастуших дітей, стрічка зображує міні-модель суспільства Афганістану, у свідомості якого закріпилися різні забобони, народні повір’я і легенди.

У межах Національного конкурсу 99’ відбулася презентація за участі Голови Держкіно Пилипа Іллєнка та учасників програми. Після кінопоказу публіка поспілкувалася із творцями фільму у форматі запитання-відповідь, зокрема із такими учасниками програми:

режисер «Диригента» Сергій Данілевський;

режисер «Сказу» Марися Нікітюк;

режисер «Запаморочення» Юра Катинський;

продюсер «Повернись» Тата Кеплер;

режисер «Тилу» Ілля Макаренко;

режисер «Зможеш Ти Все» НікітаТимощук;

режисер «Цвяха» Філіп Сотниченко.

У залі Сінематека кінотеатру «Київ» делегати Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Docudays UA провели презентацію на тему «Воєнні ландшафти. Міжнародний конкурс проектів документальних фільмів про тривалі наслідки конфліктів для цивільного населення в Євразії».

А тим часом на другому поверсі «Києва» представники медіа поспілкувалися із творчою групою української кінострічки #Futureinthepast, серед яких актори Анна Буткевич, Олексiй Трiтенко, Влад Iваненко, Євген Толочний, Антон Комяхов, Вадим Залеський, Вадим Кононов та продюсер Олена Лялiна, — після чого відбулася презентація кінокартини. Стрічку презентувала продюсер і сказала, що глядачі побачать фільм про кохання по-шапіровськи. Режисер не зміг бути присутнім на події, тому творча група обіграла цю ситуацію, виходячи із «масками»-фото режисера Олександра Шапіро. У фільмі інсценовано 5 ситуацій, 5 зустрічей дівчини із колишніми хлопцями. Цікаве переплетіння фантазій, очікувань, сподівань та реалізації бажань.

Одночасно із цим у синій залі «Києва» публіці презентували литовський фільм «Ніхто не хотів помирати» Вітаутаса Жалакявічюса.

У «Жовтні» презентували короткометражний конкурс, у той час як у Сінематеці «Києва» відбулася презентація лауреатів німецької короткометражної премії.

П’ятий жовтневий день «Молодості» символічно завершився в одному із найлегендарніших кінотеатрів столиці «Жовтень» презентацією короткометражного конкурсу в залі «Класік».