30.10.2016

У залі Сінематека кінотеатру «Київ» відбулася прес-конференція з учасниками повнометражного конкурсу. Модератором заходу виступила Світлана Короткова, яка почала розмову з того, що «програма кінофестивалю «Молодість» цього року цікава і насичена, а майже всі фільми повнометражного конкурсу зроблені за власним сценарієм».

 

Першою прокоментувала концепцію створення свого фільму режисерка «Вовк та вівці» Шарбану Садат: «Мій фільм дуже особистий. Щоб зняти стрічку, нам довелося їхати до Таджикистану. Це був перший досвід подорожі закордон для акторів. На кастингу було близько 2000 дітей, я відбирала акторів за їхнім обличчям, тому що зовнішність мала відповідати вигляду жителів Центрального Афганістану, - бідного району, де люди не мають телебачення й подекуди навіть електрики. Спочатку я робила один шорт-ліст, потім скорочувала його і обирала відповідні кандидатури».

Один із режисерів стрічки «Рідний край» Тобіас Ньолле сказав, що «його режисерська біографія не відзначається якоюсь екстраординарністю», - він вивчав кіномистецтво, спочатку знімав короткий метр, а потім повнометражне кіно.

Продюсер кінокартини «Кам’яне серце» поділився своїм досвідом роботи із дітьми-акторами: «Специфіка полягає в тому, що дітям просто слід пояснити, коли вони можуть бути собою у кадрі, а коли треба грати, зображати емоцію. Репетиції тривали близько шести місяців».

А от режисер фільму «Сутак» Мірлан Абдикаликов зауважив, що із професійними акторами працювати складніше, ніж з дітьми. Мірлан за освітою журналіст, втім з дитинства багато знімався на місцевому киргизькому телебаченні.

Наступною темою, яку зачіпили на прес-конференції, стала пострадянська епоха та її атмосфера у стрічках представників повнометражного конкурсу, - зокрема у фільмі Марка Шкопа «Ева Нова» та у «Безбожниці» Раліци Петрової. Актор Венціслав Константінов, що зіграв одну із головних ролей у фільмі «Безбожниця», констатував, що посткомуністична ера гірша за комунізм. Від себе актор також додав, що «радий бути вперше в Україні». Стосовно тематики стрічки Венціслав сказав, що «режисерка хотіла зробити фільм шматком життя, показати життя таким, яким воно є насправді, а відсутність у фільмі будь-якого музичного оформлення підкреслює жорсткість буття». На запитання «Чи залишили б ви на місці режисера такий обнадійливий фінал?» актор відповів «Ні», акцентуючи увагу на тому, що «сучасні режисери шукають нову кіномову, хоча переглянувши на «Молодості» фільм Стенлі Кубрика 1957 року «Шляхи слави», він розуміє, що це олд-скул, але якісний, втім за цей час кіноіндустрія дуже змінилася».

Наступною виступила Еліт Зекстер, режисерка стрічки «Піщана Буря», створенню якої вона  завдячує своїй мамі-фотографу: «Я, як слухняна донька, завжди слухаюсь матері». Еліт також анонсувала, що наступний фільм зніме у копродукції України та Ізраїлю.