30.05.2018

30 травня в кінотеатрі «Київ» відбулась прем’єра документального фільму у VR-форматі «Вівчарі» у межах міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Режисер стрічки — Ігор Стрембіцький, перший український переможець «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю за найкращий короткометражний фільм «Подорожні» у 2005-му. На презентацію завітали також генеральні продюсери, звукорежисер та оператор.

«Вівчарі» — це чотири документальні історії у 360-градусній віртуальній реальності. Режисер Ігор Стрембіцький за фільм «Вівчарі» вже отримав кілька нагород. Зокрема, бронзову — у номінації «Віртуальна реальність/360 VR» Virgin Spring Cinefest 2018, переможець у номінації «Найкращий фільм у віртуальній реальності/360 VR» Barcelona Planet Film Festival 2018, а ще лауреат у номінації «Найкращий документальний фільм» на 360 Film Festival 2017’s Film Selection. Автор кінострічки розказав, що перш ніж почати зйомки фільму, він з оператором «Вівчарів» вирушили в експедицію Карпатами. Упродовж п’яти днів вони жили разом із місцевими і вивчали їхній побут. Режисер зазначив: «Відправитись у турпохід із рюкзаками, піти в гори на полонини, знайти вівчарів, сфотографувати їх. Я запропонував Івану зробити серію світлин і фотоісторій. Спочатку була домовленість на один фільм — 15 хвилин».

Режисерський акцент у цій кінострічці — на характері чоловіків-вівчарів, глибині та чуттєвості. Портрети людей на екрані демонструють стародавні зв’язки людського світу із землею, їхню повсякденну і напружену роботу.

Чотири історії, показані в кінострічці, пронизані однією темою вівчарів і чоловіків, які живуть у своїй атмосфері та у звичному для них середовищі. Але щораз, у кожному фільмі, режисер демонструє їхній побут через окремого героя.

Фото Molodist Kyiv International Film Festival.

Орест Борко, генеральний продюсер фільму «Вівчарі»


«Оцей нюанс, що ми перебуваємо віртуально серед них, є варіантом того, що ми знімаємо 360-відео. Ми поряд із ними, але бачимо життя героїв збоку: вони не звертають на нас уваги, але живуть, діють. Це і є, вочевидь, основна робота режисера», — розповів Орест Борко, генеральний продюсер фільму «Вівчарі».
Фото Molodist Kyiv International Film Festival.

Антон Галковський, звукорежисер фільму

Над кінокартиною неабияк потрудився і звукорежисер — Антон Галковський. Розповідає, що команда працювала у режимі нон-стоп: «Записати якомога більше звуків, було лише п’ять мікрофонів і дуже багато сцен максимально знімали одразу, одна за одною».

Фото Molodist Kyiv International Film Festival.

Іван Чернічкін, оператор

Для оператора Івана Чернічкіна фільм став першим досвідом кінороботи. Тому, зізнається, інколи було складно: «На той час це був дуже складний технічний процес — упоратись зі шістьма камерами одразу, слідкувати за батареями, заряджати їх вчасно. Перебувати в горах, коли в тебе немає ні електрики, ні доступу до звичних благ, аби слідкувати за всім цим, переписувати на комп’ютер, архівувати. Було важко працювати».

Фото Molodist Kyiv International Film Festival.

Кирило Покутний, генеральний продюсер фільму «Вівчарі»


Фільм спонукає замислитись про різноманітність життєвих історій і про вибір кожного на своєму шляху. Кирило Покутний, генеральний продюсер фільму «Вівчарі», розповів, що зйомки тривали рік: «Унікальний факт цього фільму в тому, що ми почали його знімати в 2015-му році, коли ніхто в принципі цього в Україні не робив. Якщо говорити про те, що відбувалося на той момент в світі, то це найраніше зародження такого напрямку - інструментів для обробки 360-відео. Ті інструменти, з якими зараз працюють в кіно, їх не було в 2015-му. І в 2016-му не було. Тільки в 2017-му році вони почали з'являтися».

Втілити неординарний підхід перегляду фільму у життя допоможуть 12 спеціальних масок. Перед глядачами на відстані витягнутої руки відкриються небачені простори Карпат і побут сучасних вівчарів. Переглянути стрічку можна безкоштовно за попередньої реєстрації в холі кінотеатру «Київ» упродовж п’яти фестивальних днів із 12:00 до 21:00. Сеанси відбуватимуться кожні 15 хвилин.

Більше фото можете переглянути тут.