29.10.2016

Жовтневі дні поступово перестають тішити осінньою погодою, а навпаки припорошують нас снігом та обволікають туманом, але привід радіти життю є, адже триває 46-та «Молодість».

Ранок у кінотеатрі «Київ» розпочався із прес-показу фільму Ахмеда Сарихаліла «Мустафа», після чого за традицією у залі «Сінематека» відбулася прес-конференція із творцями фільму.

Творча група кінострічки планує презентувати свою кінокартину на кінофестивалях Санденс та Берлінале. Головний персонаж фільму Мустафа Джемілєв, дисидент і колишній політв'язень, як зазначили творці фільму, є активним слухачем, він не любить багато говорити. Втім, у фільм увійшло лише 5% від усіх інтерв'ю, що їх дав Мустафа для створення біографічного фільму про нього.

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі наголосив, що «Мустафа для нього завжди був зразком порядності та інтелігентності, і він вірить, що фестиваль ніколи не був політичною платформою,але завжди реагував на важливі події». Продюсер Таміла Ташева додала, що «вони не знімали пропагандистське кіно, а радше стрічку про особистість».

Режисер Ахмед Сарихаліл сказав, що він знімав кіно без оціночних суджень, максимально об'єктивно, щоб публіка сама зробила висновки. Головний актор Максим Пасічник, що зіграв молодого Джемілєва, наголосив на тому, що це для нього був надзвичайний досвід.

Уже завтра, 28 жовтня, Мустафа Джемілєв, а також запрошені держпосадовці представлять українську прем'єру, важливість якої пан Халпахчі визначив як таку, що «фільм знятий не лише від голови, а й від серця».

Після цього синя зала кінотеатру «Київ» гостинно прийняла публіку та учасників фестивальних подій, а саме відбулися презентація фільму «Кам’яне серце» від Ґудмундура Арнара Ґудмундссона (Данія, Ісландія), а також презентація Національного конкурсу, в якій взяли участь:

режисер фільму КРОВ Валерія Сочивець;

режисер фільму ОСТРІВ Наталія Красильникова;

режисер фільму ЗУСТРІЧ Жанна Озірна;

асистент режисера фільму ЗНАЙТИ ВИХІД Анна Григор’єва;

режисер фільму ЧОРНОГОРА Тарас Дронь;

режисер фільму ЗАГУБЛЕНІ Світлана Шимко;

режисер фільму ОДИН ДЕНЬ Костянтин Петрушенко.

Сьогодні був дійсно «зірковий час» зали Сінематека, яка радо приймала гостей фестивальних подій. Наступною прес-конференцією стала  «Литовський фокус» за участі акторки фільму «Королівська зміна» Айсте Діржюте; Віти Жалакявічюс, режисерки та доньки славетного литовського режисера Вітауса Жалакявічюса; Ауксе Канцеревічюте, кінокритика, представника Литовського кіноцентру;  актора фільму «Гравець» Вітаутаса Канюшоніса, продюсера фільму «Як ми грались в революцію» Дагне Вільджюнайте та директора Литовського кіноцентру  Роландаса Квєткаускаса.

А у Домі освіти та культури «Майстер Клас», що на вулиці Богдана Хмельницького, 57б, майже протягом усього дня тривав практичний майстер-клас Стефана Мюллера за співпраці німецької асоціації короткометражного кіно (AG Kurzfilm).

Наступною і, напевне, однією із найочікуваніших подій КМКФ «Молодість’46» стала презентація фільму «Русские Евреи» російських режисерів Дмітрія Альтшулєр-Курчатова та Сєрґєя Нурмамєда.

Одночасно із цим у червоній залі «Києва» презентували кінострічку «Гравець» Іґнаса Йонінаса (Литва) за участі актора Вітаутаса Канюшоніса. Тим часом у «Жовтні» представили фільм «Листівки з України» режисера Сєви Діамантакоса (Німеччина, Італія, Люксембург). Фільм презентували режисер стрічки Сєва Діамантакос та продюсер Альберто Антоніо Дандолототр.

Останніми відвідувачами «Сінематеки» кінотеатру «Київ» стали лауреати Німецької короткометражної премії 136’, ЗМІ, а також ті, хто прийшов повболівати за кінематографістів.

Шостий фестивальний день «Молодості» завершився у «Києві» презентацією фільму «Пас» британського режисера Бен А. Вільямса за участі продюсера Курбана Кассана, та брифінгом Леоніда Парфьонова, сценариста фільму «Русские Евреи».