18.12.2017

СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ФІЛЬМИ ВЖЕ ЗАВТРА ПОКАЖУТЬ В ВЕРХОВИНІ, ДЕ НЕМА КІНОТЕАТРУ.

Вже завтра, на День святого Миколая, у Верховині розпочнуться Дні українського кіно. Свято триватиме з 19 по 22 грудня.

У перлині Карпат – Верховині – немає кінотеатру. Аби подивитись кіно, треба дві години їхати до Івано-Франківська. Тож у більшості мешканців Верховини ще не було можливості переглянути останні українські прем’єри. Саме тому Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» вирушає до Карпат та привозить із собою всю необхідну апаратуру, аби влаштувати кінозал в актовому залі місцевої школи.

З нагоди відкриття Днів українського кіно 18 грудня відбулася прес-конференція в Івано-Франківську.

Генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі подякував за теплий прийом заступнику голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігорю Пасічняку та зазначив, що для нашого фестивалю важливо показувати українське кіно там, де у людей немає доступу до кіноекранів.

«У нас вже був досвід показів українського кіно в маленьких містах. Така акція має стати всеукраїнською. Бо це свято для мешканців тих сіл, міст, де немає кінотеатрів із сучасним обладнанням. Ми плануємо протягом року зробити своєрідний тур по регіонах України. І сподіваємося на співпрацю з владою на місцях. Сьогодні можемо впевнено стверджувати: українське кіно відбулося. З'явилося вже нове покоління режисерів та акторів, які творять дійсно якісний український продукт. І про них мають дізнатися всі українці», - підкреслив пан Халпахчі.

Дні українського кіно у Верховині відбудуться за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинської райдержадміністрації та Верховинської районної ради, Голови комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Миколи Княжицького.

«Дуже символічно, що Верховина сьогодні приймає гостей на такій культурній події, як Дні українського кіно. Адже це край, де збереглися унікальні традиції та звичаї нашого народу. Наше завдання – не просто зберегти, а відродити їх. Виклики останніх років, пов`язані з російською агресією, та цілеспрямована російська пропаганда показали наскільки велике значення відіграє культура для народу і наскільки мало наша держава приділяла їй уваги. Спільними зусиллями парламенту та органів виконавчої влади ми прийняли Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що дав значний поштовх якісному – і головне – українському кіно. Уже цього року в прокат вийде 35 ігрових кінокартин, а також продовжуються зйомки понад сотні стрічок.

Хочу висловити щиру подяку всім, хто долучився до цієї події: кінофестивалю "Молодість", Держкіно, органам місцевої влади. Особливо творцям фільмів, які приїхали до Вас особисто представити свої картини. Впевнений, що ми робимо велику та добру справу сьогодні. Сподіваюся, що наступним таким результатом стане створення тут у Верховині окремої культурної інституції, що відродить гуцульську культуру, популяризуватиме її у світі та заохочуватиме туристів відвідувати цей регіон», - зазначив Микола Княжицький.

Протягом п’яти днів планується показ 7 найновіших українських стрічок, прем’єри яких відбулися нещодавно. І кожну зі стрічок представлятимуть самі творці цих кінокартин.

«В нашому фільмі дуже багато гумору, який буде особливо близький мешканцям Західної України. Наш фільм є рекордсменом серед українських стрічок за сумою касових зборів. Але я розумію, що це може змінитися завдяки буму кіновиробництва, який ми маємо в останні роки», - зазначив під час прес-конференції режисер фільму «DZIDZIO Контрабас» Олег Борщевський.

У вітчизняному прокаті ця стрічка зібрала 22 млн 150 тис грн. За 13 тижнів прокату «DZIDZIO Контрабас» подивились 311 тисяч глядачів.

Іншою стрічкою з чималими заробітками, яку побачать жителі Верховини, стане «Сторожова застава». Цей фільм зібрав у прокаті 19 млн грн. Актор Роман Луцький, якій зіграв у фільмі одного з богатирів, радіє, що «Молодість»  влаштовує Дні українського кіно саме на його рідній Івано-Франківщині.

«Конкуренція мотивує робити все більш якісний продукт. Дуже приємно брати участь у фестивалі поруч із такими сильними картинами», - зізналась виконавиця однієї з головних ролей у фільмі «Припутні» Олена Узлюк.

Фільми та гості показів Днів українського кіно у Верховині 19 – 22 грудня:

Фільм-відкриття: «Кіборги», реж. Ахтем Сеітаблаєв. Представить сам режисер та виконавець головної ролі В’ячеслав Довженко;

«Чужа молитва», реж. Ахтем Сеітаблаєв. Представить сам режисер.

«Межа», реж. Петер Беб’як. Представить продюсер Андрій Єрмак та актор Олександр Піскунов;

«Сторожова застава», реж. Юрій Ковальов. Представлять актори Роман Луцький та Олег Волощенко;

«DZIDZIO Контрабас», реж. Олег Борщевський. Представить сам режисер.

«Припутні», реж. Аркадій Непиталюк. Представить актриса фільму Олена Узлюк;

«Червоний», реж. Заза Буадзе. Представлять сам режисер та продюсер Володимир Філіппов.

Найкращий вітчизняний фільм Днів українського кіно у Верховині за результатами глядацького голосування отримає «Скіфського оленя» - головну нагороду кінофестивалю «Молодість».

Також «Молодість» підготувала ще один сюрприз – найактивніший глядач Днів українського кіно у Верховині зможе безкоштовно відвідати наш 47-й фестиваль, який відбудеться 27 травня – 3 червня 2018 року.

Вхід на покази безкоштовний, за попередньою реєстрацією за телефонами: 0985888990, 0968378101.

Міжнародні Авіалінії України – офіційний авіаперевізник фестивалю;

Ювелірний дім Kimberli – офіційний партнер нагородження;

Алкогольний партнер «Дім марочних коньяків «Таврія»;

Головний інформаційний партнер Днів українського кіно у верховині –

Телеканал ESPRESO