07.09.2017

«Тиждень ізраїльського кіно» стартує з 8 вересня у п'яти містах України. Четвертий рік поспіль цю подію організовують Посольство Держави Ізраїль в Україні та Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість».

Кінематограф Ізраїлю - це сукупність міжнаціональних традицій, субкультур і творчості багатьох поколінь. У програмі представлено п’ять стрічок режисерів Ізраїлю: Історія про любов та темряву (2015), режисер Наталі Портман; Кав’ярня «Неглер» (2016), режисер Ярів Барел і Мор Капланскі; Останні дні Рабіна (2015), режисер Амос Гітаї; Гет, суд Вівіан Амсалем(2014), режисери Роніт Елькабец, Шломі Елькабец; Ядерний фалафель (2015), режисер Дрод Шауль.

Серед цих фільмів – учасники найпрестижніших кінофестивалів світу  Каннського МКФ та Берлінале, номінанти «Золотого глобуса», володарі нагород Ізраїльської кіноакадемії і Єрусалимського МКФ.

У столиці «Тиждень ізраїльського кіно» розпочинається 8 вересня у кінотеатрі «Київ» дебютною режисерською роботою Наталі Портман «Історія про любов та темряву».  Показ відкриє Посол Держави Ізраїль в Україні Пан Еліав Бєлоцерковські та акторка фільму Нета Ріскін.

Кінострічки, що будуть представлені «Тижнем ізраїльського кіно», зможуть подивитися глядачі у Києві (з 8 вересня, кінотеатр «Київ»), Одесі (з 8 вересня, Інотеатр), Вінниці (з 16 вересня, кінотеатр Родина), Харкові (з 22 вересня, кінотеатр 8 ½) та Львові (з 22 вересня, Кінопалац «Коперник»).

За словами Генерального директора КМКФ «Молодість» Андрія Халпахчі: «Сьогодні ізраїльські фільми представлені на всіх престижних міжнародних кінофестивалях, тому що кінематографісти цієї країни підіймають теми, актуальні для всього світу. Фільми Ізраїлю майже не з’являються у нашому прокаті. Тому щорічний Тиждень ізраїльського кіно в Україні стає все більш популярним».

Посол Держави Ізраїль в Україні Пан Еліав Бєлоцерковські: «Тривалий час ми надаємо українським глядачам можливість побачити найкращі роботи ізраїльського кінематографу, і ми раді, що глядацька аудиторія вподобала наші фільми. Протягом останніх років велика кількість ізраїльських фільмів була успішно представлена на найбільших кінофестивалях України. Ми вважаємо, що існує широке поле для співпраці українських та ізраїльских кіновиробників та глядачів, і це зміцнюватиме культурні зв'язки між нашими країнами». 

Фільми програми демонструються мовою оригіналу з англійськими і українськими субтитрами.

Тиждень ізраїльського кіно проходитиме за підтримки: Ізраїльського культурного центру при Посольстві Держави Ізраїль в Україні  у м. Києві; Філії "Сохнут-Україна"; ПАТ «Укрпластик»; Міжнародних авіаліній України.

Медіа-партнери:

5 канал / UBR / Ретро FM / Український Тиждень / Газета по-українськи / gazeta.ua / День