31.10.2018

 

Проект тривав у місті 5 днів. Майже кожен показ збирав повні зали. Відбулась прес-конференція за участі організаторів, актора Романа Ясіновського та кастинг-директорки фільму Ольги Клименко. А також дві творчі зустрічі із актором Олегом Волощенком.

Він представив перше українське фентезі «Сторожова застава» та мультфільм «Викрадена принцеса». Покази пройшли при аншлазі, у залі на 300 місці довелось навіть встановлювати додаткові стільці.

«У Чорноморську неймовірний глядач. І діти, й дорослі довго не відпускали нас зі сцени й казали, що ми робимо важливу і корисну справу», - поділився своїми враженнями Олег Волощенко.

Глядачі зізнались, що саме можливість особисто поспілкуватись із акторами стала найбільшим враженням від фестивалю. Вероніка зі своїм сином відвідала усі покази в рамках фестивалю «Дні українського кіно». Каже, до Одеси у кінотеатр виїжджає раз на рік, адже це чималі фінансові витрати.

«Покази безкоштовні, можна подивитись фільм у своєму місті й нікуди не їхати. І надзвичайні враження від спілкування з акторами. Це чудово, коли є можливість особисто подлитись враженнями, сфотографуватись та взяти автограф», - розповіла жителька Чорноморська.

Мешканці розповіли, що кінотеатр у місті був. Але вже кілька років занедбана будівля стоїть у центрі міста, і її доля поки що невідома.

«Чорноморськ є чи не найбільшим містом у програмі нашого фестивалю, де немає кінотеатру. І ми відчули те, наскільки гостро місту із населенням 60 тисяч осіб, цього не вистачає. Адже щодня у нас на сеансах - повні зали. Для проведення кінофестивалю «Дні українського кіно» усю техніку ми привезли із собою: кінопроектор, екран, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі та потужне звукове обладнання», - розповіла прес-секретарка КМКФ «Молодість» Анастасія Пугач.

Актор Роман Ясіновський представив у Чорноморську фільм Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги», а кастинг-директор Ольга Клименко окрім цієї стрічки презентувала глядачам і картину «Чужа молитва».

«Ми знімаємо кіно не для себе, а для глядача. Тож цікаво дізнатись, які думки та емоції викликає у людей твій фільм. Автори можуть мати власне враження про свою роботу у кіно, але зовсім інше – бачити, як картину сприймають у кінозалі», - підкреслила Ольга. 

Щодня на авторів найцікавіших питань чекали подарунки від «Молодості» – сувеніри із символікою «Днів українського кіно»: футболки, кепки, значки, парасольки тощо.

Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

Програма показів:

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Брама» (реж. Володимир Тихий, 2018)

- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)