27.11.2018

Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

Проект є соціальним, а отже вхід на всі покази фільмів є безкоштовними! За три дні фестивалю сеанси у Районному будинку культури м. Глухів відвідало близько тисячі глядачів.

У понеділок, 26 листопада, відбулась прес-конференція за участі актора, виконавця однієї з головних ролей у фільмі «Кіборги» Романа Ясіновського та прес-секретарки КМКФ «Молодість» Анастасії Пугач.

«Проблема спілкування зараз є однією з найгостріших у нашому суспільстві. Люди ховаються за екранами моніторів, у інтернеті. Якщо ми повернемо кінотеатри до маленьких міст, жителі почнуть відвідувати сеанси, разом дивитись та обговорювати фільми. Почнуть розмовляти, а значить, слухати і чути один одного. Ось чому проект КМКФ «Молодість» настільки важливий», - зазначив Роман Ясіновський.

Глухів став уже 8 містом, де проходять «Дні українського кіно». До цього проект із успіхом відбувся у м. Берегове (Закарпатська область), м. Сторожинець (Чернівецька область), м. Чорноморськ (Одеська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Каховка (Херсонська область), м. Токмак (Запорізька область), м. Богуслав (Київська область). Як і завжди, організатори привезли із собою усю необхідну апаратуру: 6-метровий екран із кінопроектором, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі, професійний звук тощо. Організаторів привітав Дмитро Федченко, голова ГО «Глухівська спілка учасників АТО». Він зазначив, що більшість мешканців міста, яке знаходиться лише у 15 км від кордону із Росією, все ще дивиться те, що пропонує телебачення, в тому числі й російські серіали. І саме завдяки фестивалю «Дні українського кіно» люди побачили сучасні і якісні вітчизняні фільми. Наприклад, фільм «Кіборги» був показаний у місті вперше.

У фестивалі взяла участь і кастинг-директорка фільмів «Кіборги» та «Чужа молитва» Ольга Клименко.

Програма показів у Глухові:

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Глядачів як завжди чекали приємні сюрпризи від «Молодості» – сувеніри із символікою Днів українського кіно: футболки, кепки, значки, парасольки тощо.