14.11.2018

Метою проекту є ознайомлення жителів міст, у яких відсутні сучасні кінотеатри, з новинками українського кінематографа. Вхід на всі покази вільний!

Фестивальні заходи у місті Токмак розпочалися з прес-конференції для місцевої громади та представників місцевих ЗМІ у токмацькому Будинку культури. У прес-конференції взяли участь прес-секретарка КМКФ «Молодість» Анастасія Пугач та кастинґ-директорка фільмів «Чужа молитва» та «Кіборги» Ольга Клименко.

Анастасія Пугач розповіла, що Токмак став уже шостим містом в Україні, куди завітав проект «Дні українського кіно». Як і в попередніх містах, організатори заходів привезли з собою у Токмак усе необхідне обладнання для проведення кінопоказів у найвищій якості, що відповідає всім сучасним кінопроекційним вимогам.

Після прес-конференції відбувся показ історичної драми Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва». Як слушно зауважили глядачі, це фільм про війну, який можна показувати дітям. Нагадаємо, що стрічка «Чужа молитва» веде про кримськотатарську жінку Саіде Аріфову, яка в роки Другої світової врятувала 88 єврейських дітей спершу від німецьких нацистів, а потім і від радянської влади.

Ольга Клименко зазначила: «Можливість зняти цей фільм з’явилася аж у 2016 році. Звичайно, ми хотіли фільмувати у Бахчисараї, але на той час працювати у Криму ми, на жаль, уже не могли, тому перед знімальною групою постало завдання пошуків локації максимально схожої на Крим і Бахчисарай. Група фільму знайшла таке місце в Грузії».

 

Одна з глядачок прокоментувала показ словами:

«Ми вдячні вам за переконатися у тому, що українські кінематографісти здатні створювати настільки глибокі фільми. Нам потрібно знати історію нашої країни, якщо ми дійсно любимо Україну».

Автори найцікавіших запитань отримали сувеніри від організаторів – футболки, кепки, парасольки, значки тощо.

Програма показів у Токмаку:

13.11: «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

14.11: «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

15.11: «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018), «Війна химер» (реж. Анастасія та Марія Старожицькі, 2017)

16.11: «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

17.11: «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)

Фото Олексій Новік