06.11.2018

Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

Вознесенськ став вже четвертим містом, де здійснюється проект. У Будинку культури встановили 4-метровий екран, кінопроектор та звукове обладнання. Також, організатори привезли з собою пристрої для демонстрації фільмів у цифровому форматі.

«Цей проект – унікальний, наша мета – охопити більшість віддалених від обласних центрів населених пунктів, де немає кінотеатрів. У кожному з 4 міст, де вже відбулись «Дні українського кіно» ми бачили занедбані будівлі колишніх кінотеатрів. Така є і у Вознесенську. Через заборгованість кінотеатр зачинений вже близько 10 років», - розповіла прес-секретарка КМКФ «Молодість» Анастасія Пугач.

Окрім показів фільмів, в рамках «Днів українського кіно» відбуваються й зустрічі зі знімальними групами. Актор Роман Ясіновський бере участь у проекті від самого його початку і вже відвідав Закарпатську, Чернівецьку, Одеську та Миколаївську області. У Вознесенську Роман представив фільм Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Ця стрічка отримала цілу низку призів від української кіноакадемії, серед них і премія «Золота дзиґа» за найкращій фільм та сценарій.  

«Для мене велика честь взяти участь у такій ініціативі. Я відвідав чимало українських міст із нашим фільмом «Кіборги», але ж це, переважно, були премєри у кінотеатрах. Це чудово, що найстаріший український кінофестиваль «Молодість» доставляє нові українські фільми туди, де кінотеатрів немає», - підкреслив Роман Ясіновський.

 

Актор Олег Волощенко представив у Вознесенську одразу дві стрічки. Це мультфільм «Викрадена принцеса», де він озвучив одного з персонажів та фільм «Сторожова застава». Виконавець ролі богатиря Іллі Муромця зізнався, що пряме спілкування із глядачем для нього дуже важливе.

«Питання, які ставлять люди у маленьких містах, ти ніколи не почуєш у Києві. Бо столиця пересичена враженнями. А тут людям цікаво все, їхні питання підкупають своєю щирістю та простотою. Вони щойно бачили тебе на екрані, і ось ти вже спілкуєшся із ними. Бачити захоплені очі глядачів – велике щастя», - зізнався Олег Волощенко.

Відвідувачі також отримували приємні сюрпризи від «Молодості» – сувеніри із символікою «Днів українського кіно»: футболки, кепки, значки, горнятка, парасольки тощо.

Програма показів:

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Брама» (реж. Володимир Тихий, 2018)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)