27.10.2018

«Дні українського кіно» у Сполучених Штатах Америки. 26 жовтня у Нью-Йорку відбувся показ фільму «Кіборги»

Стрічку Ахтема Сеітаблаєва у Америці представили продюсерка Іванна Дядюра та консультант картини, захисник Донецького аеропорту та один з прототипів головних героїв Андрій Шараскін.

Глядачів привітали Генеральний  консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов та генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

 

«Показувати українські фільми закордоном надзвичайно важливо. Не лише тому, що кіноіндустрія в Україні стрімко розвивається та стає феноменом, але й через те, що у часи гібридної війни кіно перетворюється на потужний інструмент боротьби із російською агресією», - підкреслив Олексій Голубов.

Після промови Генеральний консул України в Нью-Йорку закликав глядачів підтримати українського режисера Олега Сенцова та всіх українських політичних в’язнів, які перебувають за гратами у Росії. Усі присутні у залі підняли таблички із закликом FreeSentsov.Місцем показу став легендарний центр Anthology Film Archives у Нью-Йорку, який опікується незалежним та експериментальним кіно з усього світу. Зокрема, свої роботи тут представляли такі культові митці ХХ століття, як Енді Воргол, Фернан Леже та інші.

Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Організатори заходу:

  • Міністерство інформаційної політики України;
  • КМКФ «Молодість»;
  • Посольство України в США;
  • Генеральне консульство України в Нью-Йорку;
  • «Разом»;
  • Український Інститут Америки.

Висловлюємо подяку Громадській організації «Разом» за допомогу у проведенні заходу.