20.06.2017

Віланд Шпек, куратор секції «Панорама» на Берлінському міжнародному кінофестивалі, стане головою журі національного конкурсу, присвяченого українським коротким метрам, на 47-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість», що пройде 21-29 жовтня 2017 року.

Шпек працює на Берлінале з 1982 року. В 1992-му він став директором «Панорами», однієї з основних і найбільших секцій фестивалю, яка щорічно демонструє понад 40 фільмів. Програмний консультант Берлінале, Шпек також був засновником «Тедді» - першої нагороди для кіно ЛГБТ-тематики на міжнародних кінофестивалях – у 1987 році.

Нагадуємо, що «Молодість» приймає заявки в національний конкурс до 1 серпня. Участь можуть взяти ігрові, документальні й анімаційні фільми тривалістю до 45 хвилин, вироблені в Україні (або за участю України в якості країни-співпродюсера) після 1 січня 2016 року. Фільми, які демонструвалися на території України, можуть бути запропоновані до участі у програмі.

Українські короткометражки, подані до національного конкурсу «Молодості», також розглядаються до участі в міжнародних студентській чи короткометражній конкурсних програмах за умови відповідності регламенту. Вимогою до участі в міжнародному конкурсі є українська прем’єра.