23.10.2016

24 жовтня у Домі освіти та культури «Майстер Клас» в рамках Майстерні талантів фестивалю «Молодість» відбулась інтерактивна дискусія з французьким режисером та сценаристом Жаком Мартіно.

 

Ще на початку бесіди Жак наголосив, що працює в співавторстві з партнером - Олів'є Дюкастелем. Вони працюють переважно над гей-фільмами, і Жак згадує, що братися за цю тему у Франції спочатку було складно.

«Кіно – це постійні обмеження. Треба навчитись їх усвідомлювати та працювати в цих рамках» - каже Жак, пояснюючи, що над темами, які хвилюють суспільство, треба працювати з обережністю.

Жак розповів, що вони з Олів'є люблять пробувати нові форми кіно – в їх фільмографії присутні такі жанри як музична комедія, road movie, експериментальне кіно, комедія-водевіль, серіал, екранізація театральної п’єси, сімейна драма. Останній фільм, «Тео і Юґо в одному човні»,  цього року представлений на фестивалі «Молодість» у конкурсній програмі «Сонячний зайчик», є фільмом у реальному часі.

«Треба писати про те, що ти хочеш, що хвилює тебе сьогодні. Не вчора, не завтра,  а саме тепер. Я пишу дуже швидко, керуючись принципом моменту» - говорить режисер, додаючи, що кіно для нього – справа інтимна, персональна, і що вони з Олів’є працюють над темами, що їм близькі.

Сьогодні Жак Мартіно поєднує  режисерську кар'єру з викладацькою діяльністю. Він має ступінь доктора філософії та читає лекції на факультеті літератури в Університеті Париж X Нантер.