Соціальний проект організований КМКФ «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України з 18 по 22 грудня проходить на Дніпропетровщині в місті Жовті Води.

Кінопрограму в Жовтих Водах склали шість фільмів: «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018), «Брама» (реж. Володимир Тихий, 2018), «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018), «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017), «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017) та «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017). Вхід на всі покази вільний!

Заходи проекту «Дні українського кіно» розпочалися в Жовтих Водах 18 грудня з прес-коференції для місцевих ЗМІ за участі організаторів та актора фільму «Брама» Дмитро Ярошенко.

Організатори зауважили: «Програма «Днів українського кіно» укладалася таким чином, аби жителі українських міст, у яких немає кінотеатрів, змогли побачити найкращі та – що важливо – найпопулярніші національні фільми останнього часу. Таким чином принаймні три фільми з програми є безумовними лідерами українського прокату: «Сторожова застава», «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та «Кіборги». А картина «Брама», що нею відкривається фестиваль у Жовтих Водах, є чудовим зразком кінематографа мистецького, який теж безумовно заслуговує на увагу. Крім того, Дмитро Ярошенко, який представить фільм, сам родом із Жовтих Вод».

Щодо цього Дмитро Ярошенко додав: «Для мене це велика честь, радість і дуже приємна несподіванка».

Про стрічку «Брама» та свою участь у ній актор розповів: «Ми фільмували буквально на краю Чорнобильської зони відчуження в Житомирській області. Події у фільмі відбуваються наприкінці 90-х – на початку 2000-х. Я зіграв дільничого міліціонера – це досить характерна роль, хоча персонаж, звісно, на мене не схожий – довелося вжитися в цей образ... Це фільм, з одного боку, про наслідки Чорнобильської катастрофи, а з іншого – проблеми головних героїв будуть зрозумілі багатьом, можливо, кожній українській сім’ї. Тематика фільму докорінно національна».

Також Дмитро Ярошенко висловився про проект «Дні українського кіно» в цілому: «Це наше українське кіно – і воно реально якісне. Воно веде про речі, які відбуваються зараз у нашому житті. Це дуже важливо, адже фільми не тільки відбивають реальність, а й ставлять перед глядачами сильні, навіть життєвонеобхідні питання. До того ж кіно на великому екрані – це зовсім інший досвід, на відміну від перегляду в інтернеті чи на телефоні».

Жовті Води стали вже тринадцятим містом, куди завітав проект «Дні українського кіно», перегляди всіх фільмів супроводжуються обговоренням із учасниками знімальних груп. Окрім Дмитра Ярошенка, фільми у Жовтих Водах також представляють актор Олег Волощенко («Викрадена принцеса», «Сторожова застава»), кастинґ-директорка Ольга Клименко («Чужа молитва», «Кіборги»), актор Роман Ясіновський («Кіборги»).

Традиційно, глядачі, що ставлять найцікавіші запитання після показів отримують сувеніри від організаторів: футболки, кепки, парасольки, значки тощо.