З 3 по 7 грудня у місті Балаклія відбувся кінофестиваль «Дні українського кіно».

Проект був організований Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити мешканців Балаклії з сучасними вітчизняними фільмами.

Зважаючи, що кінотеатру у місті немає, до Балаклії було привезене все необхідне обладнання для кінопоказів ­– шестиметровий кіноекран, звукові колонки, медіаблок, пульт, мікрофони тощо. Обладнання було встановлене у залі Балаклійського районного Будинку культури (площа Ростовцева, 14), де і проходили всі покази.

3 грудня, перед початком кінофестивалю у будівлі Балаклійського районного Будинку культури відбулася прес-конференція для представників місцевих ЗМІ. Спікерами виступили режисерка фільму «Війна химер», Марія Старожицька та медіа-координаторка КМКФ «Молодість», Марія Можаровська. На зустрічі були присутні представники Балаклійського радіо та районної газети. Режисерка розповіла про свій фільм «Війна химер» наступне:

«Це документальний фільм про війну, кохання та смерть, відзнятий безпосередніми учасниками бойових дій в Україні. Головні герої стрічки – моя донька та співрежисерка Анастасія Старожицька та її хлопець, боєць Валерій Лаврєнов з позивним «Лавр». З’являючись спочатку поза кадром, а потім в кадрі, вони переповідають історію своїх стосунків і спостерігають, як на них вплинули болючі події війни. Головні герої для мене насамперед ­– рідні люди, їх історія – частина мого життя».

Програма кінопоказів розпочалася 3 грудня. Перед кожним сеансом глядачі мали змогу заповнити анкети про свої вподобання в кіно і отримати подарункову продукцію від МІП та КМКФ «Молодість».

Більшість фільмів у програмі фестивалю були вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Протягом фестивалю «Дні українського кіно у Балаклії» глядачі мали змогу переглянути наступні роботи:

3 грудня – «Війна химер» (реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька) та фільм «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018);

4 грудня – «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017);

5 грудня – «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017);

6 грудня – «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017);

7 грудня – «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018).

Вхід на всі покази був безкоштовний.

На кожний показ у Балаклію приїжджали представники фільму; вони представляли кіно, а після сеансу розповідали про створення фільмів і знімальний процес. В рамках проекту відбулися такі зустрічі:

3 грудня з режисеркою фільму «Війна химер» Марією Старожицькою;

4 грудня з актором фільму «Кіборги» Костянтином Темляком;

5 грудня з акторкою фільму «Чужа молитва» Марією Горською;

6 грудня – з Олегом Волощенко, актором фільму «Сторожова застава», який також представить анімаційний фільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» 7 грудня.

7 грудня показ мультфільму «Викрадена принцеса» зібрав повний аншлаг.

Перед показом Олег Волощенко, представник фільму, сказав наступне:

« «Викрадена принцеса» з успіхом вийшла у прокат не лише в Україні, а й за її межами, наприклад, в таких країнах, як Китай та Японія. Зараз права на показ фільму придбала й Аргентина, тому аргентинці і балаклійці побачать роботу Юрія Ковальова майже одночасно».

Серед глядачів ­– переважна більшість дітей, які не лише з задоволенням подивилися пригоди казкової принцеси Міли, а й жваво брали участь у обговоренні фільму з Олегом Волощенко. Пан Олег запропонував дітям вгадати, які українські зірки озвучували ролі у фільмі і розповісти, за що саме їм сподобався мультик. Найактивніші глядачі, як і на попередніх показах, були нагороджені призами з символікою «Днів українського кіно» від «Молодості» та МІП України: футболками, кепками, значками, парасольками тощо.

Балаклія стала вже десятим містом, де проходять «Дні українського кіно». До цього проект із успіхом відбувся у м. Берегове (Закарпатська область), м. Сторожинець (Чернівецька область), м. Чорноморськ (Одеська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Каховка (Херсонська область), м. Токмак (Запорізька область), м. Богуслав (Київська область), м. Глухів (Сумська область), м. Ромни (Сумська область).