ДНІ УКРАЇНСЬКОГО КІНО В ПОРТУ 11-12 ГРУДНЯ

Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” за підтримки Міністерства інформаційної політики України завершив цьогорічну серію подій з представлення національного кінематографа за кордоном у Португалії — “Днями українського кіно в Порту” 11-12 грудня 2018 року.

Тривалий проект має на меті розвивати обізнаність іноземців щодо української культури й кіно та загалом сучасної проблематики, актуальної для українського суспільства, шляхом одного з найбільш доступних і популярних мистецтв. Прикметно, що “Молодість”, яка завжди мала за місію промоцію й розвиток молодих кінематографістів, представляє в цьому проекті в основному стрічки дебютантів — які, в той же час, уже присутні на міжнародній кінематографічній мапі завдяки участі в найвідоміших кінофестивалях світу й видимі для закордонної кіноіндустрії як нове українське кіно.

Невід’ємним елементом серії показів були обговорення кожного з фільмів і питань, які вони ставлять, між широкою аудиторією та гостями, що представляли стрічки. Традиційно до програми увійшла добірка робіт, які здобули визнання на міжнародних кінофестивалях і в українському прокаті.

Програма показів:

11 грудня

18:00 — “Війна химер” (документальний, 2017), режисерки Анастасія і Марія
Старожицькі; представили фільм особисто

21:00 - “Коли падають дерева” (ігровий, 2018), режисерка й сценаристка Марися Нікітюк; представила фільм особисто

12 грудня

18:00 - “Стрімголов” (ігровий, 2017), режисерка й сценаристка Марина Степанська; представила фільм особисто

21:00 - “Кіборги” (ігровий, 2017), режисер Ахтем Сеїтаблаєв; представив Андрій Шараськін, прототип одного з головних героїв, консультант і актор фільму

“Дні українського кіно в Порту” відбулися в Casa das Artes (адреса: Rua Ruben A 210, Porto, 4150-639) — провідному кінотеатрі й мистецькому центрі міста, що є традиційною локацією численних кінофестивалів і здебільшого демонструє артхаусне кіно. Casa das Artes (перекладається як «будинок мистецтв»), який знаходиться неподалік від центру міста і є чи не головною локацією для кіноманів Порту, бо завжди проводить ретельний відбір стрічок у програму, тож проведення показів українського кіно саме тут означало авторитет події, а також підтримку не тільки самого кінотеатру, а й держави – бо Casa das Artes знаходиться у відомстві Міністерства культури Португалії.