Із 27 листопада по 1 грудня у місті Ромни на Сумщині триватиме кінофестиваль «Дні українського кіно»!

Проект впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Міністерства інформаційної політики України, щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

Проект є соціальним, а отже вхід на всі покази фільмів є безкоштовним!

Проект у місті Ромни презентували під час прес-конференції за участі актора, виконавця однієї з головних ролей у фільмі «Кіборги» Костянтина Темляка та прес-секретарки КМКФ «Молодість» Анастасії Пугач.

У картині Ахтема Сеітаблаєва Костянтин зіграв роль військового медика із позивним «Псих». Прототипом для цього кінообразу став реальний «кіборг» Ігор Зінич, який врятував десятки життів у польових умовах і загинув під уламками Нового терміналу у останній день оборони Донецького аеропорту 20 січня 2015-го.

«Кіборги» - це мій дебют у кіно. Раніше я не знімався і участь у фільмі допомогла мені відповісти на багато особистих питань. Над картиною працювала чудова злагоджена команда. І я радий, що завдяки проекту «Дні українського кіно» фільм побачили стільки людей. Цей фільм не дає відповіді, але ставить багато важливих питань», - зазначив Костянтин Темляк.

Ромни стали уже 9 містом, де проходять «Дні українського кіно», до того ж, другим на Сумщині. Напередодні завершились «Дні українського кіно» у м. Глухів. До цього проект із успіхом відбувся у м. Берегове (Закарпатська область), м. Сторожинець (Чернівецька область), м. Чорноморськ (Одеська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Каховка (Херсонська область), м. Токмак (Запорізька область), м. Богуслав (Київська область).

Програма показів у Ромнах:

- «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (реж. Олег Маламуж, 2018)

- «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017)

- «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017)

- «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018)

- «Брама» (реж. Володимир Тихий, 2018)

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В рамках проекту заплановані не лише покази, але й дискусії про сучасне українське кіно. В обговореннях братимуть участь представники знімальних груп. У Ромнах пройдуть зустрічі із акторами Костянтином Темляком («Кіборги») та Дмитром Ярошенко («Брама»), Ольгою Клименко (кастинг-директор фільмів «Кіборги» та «Чужа молитва»). Фільм-фентезі «Сторожова застава» представить юна актриса Єва Кошева. Можливість особисто зустрітись та поспілкуватись з акторами з відомих фільмів – це справді особлива подія для мешканців невеликих міст. Глядачі зможуть взяти автографи та сфотографуватись із представниками фільмів. Таким чином, ми робимо свій внесок у створення в Україні такого поняття, як «кінозірка». Як і завжди, організатори привезли із собою усю необхідну апаратуру: 6-метровий екран із кінопроектором, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі, професійний звук тощо.