З 8 по 12 грудня у місті Сватове Луганської області пройшов фестиваль «Дні українського кіно»

Проект став ініціативою Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і втілився за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Мета –  познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів міст України, де немає кінотеатрів. П’ять днів, шість робіт українських режисерів. Вхід на всі покази був безкоштовний.

8 грудня у Молодіжному центрі «Ліфт» міста Сватове Луганської області відбулася прес-конференція, присвячена відкриттю проекту «Дні українського кіно» у місті. Спікерами виступили Олег Волощенко, заслужений артист України, актор театру та кіно і Марія Можаровська, медіа-координаторка КМКФ «Молодість».

Олег Волощенко розповів про свою участь у програмних фільмах «Сторожова застава» та «Викрадена принцеса» і про те, як сприйняли ці стрічки в Україні та за кордоном:

«Фестиваль у Сватовому відкриється показами мультфільму «Викрадена принцеса» та родинного фентезі «Сторожова застава». Глядачі у попередніх містах, де проводилися «Дні українського кіно» були приємно вражені якістю виробництва цих фільмів і цікавилися подальшими долями героїв, хотіли продовження. Самі ж фільми встигли з’явитися на екранах у Європі, Азії та Латинській Америці. Зараз, наприклад, права на показ «Викраденої принцеси» придбала Аргентина, тому там глядачі побачать цей мультфільм одночасно зі сватівчанами».

Представниця кінофестивалю «Молодість» зауважила, що проект спрямований на культурну децентралізацію та промоцію українського кіно:

«Реклама перед прокатом ­– процес коштовний і комплексний, особливо в контексті сучасної інформаційної конкуренції. Тому зазвичай інформаційні кампанії  – цільові і переважно спрямовані на населені пункти з достатньою кількістю кінотеатрів та можливістю комерційного прокату. Мешканцям же невеликих міст доводиться докласти зусиль не тільки щоб подивитися, а й взагалі, щоб дізнатися, що нове українське кіно існує. Ми відібрали успішні роботи українських режисерів і привезли всю необхідну апаратуру, щоб сватівчани змогли побачити кіно у тій якості, яка відповідає стандартам повноцінного кінотеатру».

Для показів обладнали залу Сватівського районного Народного дому «Сватова-Лучка» (Майдан Злагоди, 43).

Покази у Сватовому відбулися за наступною програмою:

8 грудня, 18:00 ­«Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», реж. Олег Маламуж, 2018;

9 грудня, 18:00 «Сторожова застава», реж. Юрій Ковальов, 2017;

10 грудня, 18:00 «Дякую», реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018; «Війна химер», реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька (вікове обмеження 16+);

11 грудня, 18:00 «Кіборги», реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017 (вікове обмеження 16+);

12 грудня, 18:00 «Чужа молитва», реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017 (вікове обмеження 12+);

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В рамках проекту пройшли не лише покази, а й обговорення показаних фільмів. В обговореннях взяли участь представники фільмів. У Сватовому  відбулися такі зустрічі:

8 та 9 грудня з актором кіно та дубляжу, представником фільмів «Сторожова застава» та «Викрадена принцеса», Олегом Волощенко;

10 грудня з героєм фільму «Війна химер», Андрієм Поляковим;

11 грудня з Андрієм Швачко, історичним консультантом фільму «Кіборги»;

12 грудня – з Ольгою Клименко, кастинг-директором фільмів «Чужа молитва» і «Кіборги».

Активні учасники обговорення традиційно отримали приємні сюрпризи від «Молодості» – сувеніри із символікою Днів українського кіно: футболки, кепки, значки, парасольки тощо.

Сватове стало одинадцятим містом, де пройшли «Дні українського кіно». До цього проект із успіхом відбувся у м. Берегове (Закарпатська область), м. Сторожинець (Чернівецька область), м. Чорноморськ (Одеська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Каховка (Херсонська область), м. Токмак (Запорізька область), м. Богуслав (Київська область), м. Глухів (Сумська область), м. Ромни (Сумська область), м. Балаклія (Харківська область).