З 13 по 17 грудня у місті Покровськ Донецької області пройшов фестиваль «Дні українського кіно»

Проект став ініціативою Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і втілився за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Мета –  познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів міст України, де немає кінотеатрів. П’ять днів, шість робіт українських режисерів. Вхід на всі покази – безкоштовний.

17 грудня у приміщенні Центру творчості та дозвілля відбулася підсумкова прес-конференція, присвячена фестивалю «Дні українського кіно». Спікерами виступили Роман Ясіновський, актор театру та кіно, представник фільму «Кіборги» і Марія Можаровська, медіа-координаторка КМКФ «Молодість».

Роман Ясіновський, виконавець ролі Гіда в українському бойовику “Кіборги” зазначив, що українське кіно – це один з інструментів, що сприяють самоідентифікації наших співвітчизників, а розуміння того, ким ми є – критично необхідне для будівництва самостійного і успішного майбутнього. Актор розповів і про знімальний досвід у фільмі Ахтема Сеїтаблаєва: “Це фільм, за який мені не соромно. Притому, що бюджет для такого масштабного блокбастеру був обмеженикий, а всі актори працювали не за великі гроші, кіно у результаті вийшло дуже якісним. На міжнародній кіноплатформі IMDb робота має рейтинг 8.4, що є досить високим показником і оцінкою нашої роботи”.

Представниця КМКФ “Молодість” розповіла про сам проект та програму заходів у Покровську. Зокрема про нестачу кінотеатрів в Україні та непоінформованість регіонального населення про новий український кінопродукт: “Головна мета проекту – посприяти популяризації українського кіно та звернути увагу на відсутність кінотеатрів у маленьких містах України. Адже тепер, коли місцева влада отримала можливість розподіляти кошти на місцях, це має сприяти утворенню нових кінозалів. КМКФ «Молодість» показує, як актові зали будинків культури можна перетворити на професійні кінозали”.

Організатори привезли всю необхідну апаратуру: екран із кінопроектором, обладнання для демонстрації фільмів у цифровому форматі, професійний звук тощо. Для показів обладнали залу Покровського Центру творчості та дозвілля (вул. Поштова, 13).

Покази у Покровську відбулися за наступною програмою:

13 грудня, 18:00 «Чужа молитва», реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017;

14 грудня, 18:00 «Дякую», реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018; «Війна химер», реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька;

15 грудня, 18:00 ­«Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», реж. Олег Маламуж, 2018;

16 грудня, 18:00 «Сторожова застава», реж. Юрій Ковальов, 2017;

17 грудня, 18:00 «Кіборги», реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017;

Більшість фільмів у програмі вироблені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В рамках проекту пройшли не лише покази, а й обговорення показаних фільмів. В обговореннях взяли участь представники фільмів. У Покровську  відбулися такі зустрічі:

12 грудня – з Ольгою Клименко, кастинг-директором фільмів «Чужа молитва» і «Кіборги».

10 грудня з героєм фільму «Війна химер», Валерієм Лавреновим;

11 грудня з Романом Ясіновським, актором фільму «Кіборги»;

Активні учасники обговорення традиційно отримали приємні сюрпризи від «Молодості» та МІПу – сувеніри із символікою Днів українського кіно: футболки, кепки, значки, парасольки тощо.

Покровськ став дванадцятим містом, де пройшли «Дні українського кіно». До цього проект із успіхом відбувся у м. Берегове (Закарпатська область), м. Сторожинець (Чернівецька область), м. Чорноморськ (Одеська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Каховка (Херсонська область), м. Токмак (Запорізька область), м. Богуслав (Київська область), м. Глухів (Сумська область), м. Ромни (Сумська область), м. Балаклія (Харківська область), м. Сватове (Луганська область).