КОНКУРСНІ ПРОГРАМИ

 

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС

Дебютні фільми, зняті молодими режисерами з усього світу. Зазвичай, участь у конкурсі беруть представники 20 країн світу. У міжнародному конкурсі представлені як ігрові, так і документальні повнометражні та короткометражні фільми. Протягом кількох десятиріч на “Молодості” розпочинали свій шлях режисери, які згодом ставали всесвітньо відомими  - Франсуа Озон, Том Тиквер, Брюно Дюмон, Гаспар Ное та Ален Берлінер.

 

СТУДЕНТСЬКІ ФІЛЬМИ

Студентські роботи, зняті учнями провідних кіно шкіл світу за останній рік. До участі у конкурсі приймають ігрові, документальні та анімаційні кінострічки. За регламентом – до 45 хвилин.

 

КОРОТКОМЕТРАЖНІ ФІЛЬМИ

Перші фільми молодих режисерів, зняті після кіношколи. До конкурсу обирають як ігрові, так і документальні та анімаційні стрічки різних жанрів та стилів. Це можуть бути як незалежні роботи, так і фільми зняті за кошти великих кіностудій. За регламентом – до 45 хвилин.

 

ПОВНОМЕТРАЖНІ ІГРОВІ ФІЛЬМИ

Дебютні повнометражні фільми, тривалістю понад 60 хвилин. Роботи, що представляють найактуальніші тенденції розвитку європейського та світового кіно. Це – фільми вчорашніх студентів або тих молодих професіоналів, чий розвиток відбувався поза стінами навчальних закладів.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС

Програма має власне журі та окремий приз і є серйозним стартовим майданчиком для українського кіно. До конкурсу приймаються ігрові, анімаційні й документальні короткометражні роботи. Фільми українських режисерів, чи ті, що зняті зняті в Україні або в копродукції з Україною.

 

«МОЛОДІСТЬ – ДІТЯМ»

Конкурсна програма для дітей «Молодість – дітям» - це не лише спроба поговорити з дітьми на серйозні теми мовою кіно. Це ще й унікальна можливість побачити вибір дитини, адже саме дитяче журі визначить переможця. Програма розрахована на вікову категорію 10-14 років.

 

 «СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК»/«SUNNY BUNNY»

Програма «Сонячний зайчик» заснована у 2001 році. Сьогодні вона є найбільшою та найважливішою культурною ЛГБТ-подією в країні. Якісне фестивальне кіно, яке репрезентує ЛГБТ-спільноту широкому колу українських глядачів. Шляхом кіномистецтва ми протестуємо проти ізоляції представників спільноти  та закликаємо до суспільного діалогу. Лауреата однієї з найстаріших у світі премій для ЛГБТ-фільмів визначає окреме міжнародне журі.

 

 

ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА

ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ

Найбільші кінофестивальні події року – з найкоротшою затримкою - в Києві, на «Молодості». Традиційна програма фестивалю, що привертає стабільну увагу публіки та преси вже понад декаду. Учасники офіційних селекцій та призери головних фестивальних гравців світу – Канн, Берліна, Локарно, Карлових Вар та інших. Поєднання кіно для широкої аудиторії та інтелектуального авторського висловлювання дозволяє спостерігати за новітніми тенденціями у сучасному кінематографі.

 

РЕТРОСПЕКТИВНА ПРОГРАМА «СТОРІЧЧЯ»

Програма, присвячена ста рокам із дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва. Започаткована на «Молодості» у 2008 році.

 

СПЕЦІАЛЬНІ ПОДІЇ ФЕСТИВАЛЮ

Низка самостійних кіноподій, які формально лежать поза концептуальними межами традиційних фестивальних програм, вільний простір для презентації різнорідних тем та створення спеціальних акцентів.

 

ПРОГРАМА «СВОБОДА»

Спеціальна фестивальна програма, створена за підтримки Інституту ім. Адама Міцкевича (Польща). В її рамках демонструються фільми, присвячені темам  свободи  і толерантності. Ми покажемо шедеври, які свого часу стали справжнім проривом  у світовому кінематографі. Людина завжди прагнула свободи, а українці боролись за неї роками. Ця боротьба триває досі. Саме  тому ми вирішили включити програму «Свобода» до цьогорічної фестивальної події – тизеру 47-ї «Молодості». На нашу думку, вона є найбільш актуальною сьогодні,  за часів коли  українці  б’ються з агресором  на сході країни.