«120 ударів на хвилину» (120 Beats Per Minute)

21 жовтня, о 21.00 покажемо фільм «120 УДАРІВ НА ХВИЛИНУ» Французька драма 2017 року режисера Робена Кампійо.

Стрічка брала участь в основній конкурсній програмі 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю (2017) у змаганні за Золоту пальмову гілку. Фільми отримав Гран-прі фестивалю, приз Queer Palm як найкращий фільм ЛГБТ-тематики, а також Приз Міжнародної федерації кінопреси фільму, що брав участь в основному конкурсі.

У фільмі зображений Париж на початку 1990-х років. Хоча люди помирають від СНІДу вже більше десяти років, активісти групи «Act-Up Paris» все частіше проводять акції протесту проти загальної байдужості. Натан стає одним з учасників групи, яка займається поширенням інформації про хворобу. Проте радикалізм Шона, одного з лідерів спільноти, викликає занепокоєння не лише у новачка, але і в інших активістів…

Режисер фільму Робена Кампійо - французький сценарист та кінорежисер марокканського походження. Спільно з Лораном Канте, як сценарист Робен Кампійо працював над фільмом «Клас» (2008), що завоював «Золоту пальмову гілку» на 61-му Каннському фестивалі та премію «Сезар» за найкращий сценарій. Його стрічка «Хлопчики зі Сходу» брала участь у 70-у Венеційському кінофестивалі та отримала головний приз за найкращий фільм у програмі «Горизонти».

До знімальної групи фільму увійшли: продюсери Г'ю Шарбонно, Марі-Анж Люсьяні, оператор Жанна Лапуарі, художник-постановник  Ізабель Паннет'є та композитор Арно Реботіні.

Головні ролі зіграли Науель Перес Біскаярт («Всі мертві»), Арно Валуа («Як говорить Шарлі») та Адель Енель («Винищувачі», «Чоловік, якого надто сильно любили»).

Фільм «120 ударів на хвилину» був люб’язно наданий компанією Kinove.

 

«Божественний порядок» (The Divine Order )

21 жовтня о 15.00 дивіться фільм «Божественний порядок». Швейцарія, 1971: Політичні та релігійні лідери країни все ще називають Божественний порядок причиною, через яку жінки не мають права голосу. Водночас у суспільстві вже відчуваються соціальні потрясіння, викликані рухом 1968 року. Проте це майже не зачіпає швейцарської сільської місцевості, де проживає головна героїня – Нора (Marie Leuenberger, володарка нагороди «Найкраща актриса» на Tribeca Film Festival). Її сім’я – вона, чоловік Ганс (Maximilian Simonischek) та 2 їх синів Лукі та Макс живуть тихим, розміреним життям, у злагоді з односельцями до того часу, поки вона не розпочне публічну кампанію за надання жінкам права голосу. Це питання поставлять чоловікам-виборцям 7 лютого 1971 року.

Спротив Нори і необхідність стати активісткою за рівноправність з’являється, коли її чоловік спочатку протистоїть її бажанню повернутись на роботу, а потім взагалі відмовляється дати їй на це дозвіл. Нора, за підтримки вдови та колишньої власниці ресторану «Bären» Вроні (Sibylle Brunner), починає публічну кампанію за право жінок голосувати. Усе село стає їй в опозицію після організованої Норою першої зустрічі на підтримку жінок. Із її сім'ї  насміхаються, залякують та уникають.

Але, незважаючи на це, жінка постійно знаходить все більше союзників, які приєднуються до руху: Граціїль (Marta Zoffoli), розлучена італійка, яка відкрила власну піцерію, і дружина її брата Тереза (Rachel Braunschweig). Не зважаючи на перешкоди та негаразди, покинувши свої будинки та сім’ї, вони продовжують свою боротьбу та переконують жінок-селянок розпочати страйк і вирушають до Цюриха, аби приєднатися до жіночого маршу за право голосу. Під час усіх цих подій до Нори приходить розуміння того, що ця проблема стосується не лише права голосу, а й зачіпає більш глибокі аспекти життя жінок як у суспільстві загалом, так і в особистій сфері.

Божественний порядок – захопливий фільм від німецько-італійської режисерки Петри Вольпе про звичайних людей, що вимагають свого права на рівність. Її дебютний фільм «Dreamland» з’явився у швейцарських кінотеатрах навесні 2014 року після успішного фестивального туру і був номінований на чотири премії Швейцарської Кіноакадемії.

Фільм брав участь цього року в Tribeca Film Festival у частині International Narrative Competition та отримав нагороду глядачів як найкращий ігровий повнометражний фільм, був визнаний найкращим ігровим фільмом на TRAVERSE CITY FILM FESTIVAL. Також був обраний номінантом від Швейцарії на Оскар у категорії "Найкращий  фільм іноземною мовою".

 

«Вестерн» (Western)

Дивіться стрічку 21 жовтня, о 16.15. Фільм німецької режисерки Валески Грізебах, відомої за стрічками «Be my star» та «Longing», які отримали схвальну критику на багатьох міжнародних кінофестивалях.

Прем’єра відбулася на цьогорічному Каннському фестивалі (секція Un Certain Regard).

Сюжетна лінія розгортається довкола групи німецьких будівельників, які починають працювати у віддаленому куточку Болгарії. «Вестерн» - це поєднання європейських пейзажів, динамічного сюжету, особистих переживань та неповторних характерів, в яких так легко віднайдуться риси, знайомі нам усім. 

Як зазначає сама режисерка, «Вестерн» став результатом декількох її особистих життєвих історій. З дитинства Грізебах захоплювалася жанром вестерну, який вважає виключно «чоловічим» - вона прагнула створити такого ж самотнього, сміливого, часто меланхолійного героя.

 

«Саамська кров»  (Sámi Blood)

21 жовтня, о 21.20 покажемо фільм «Саамська кров».

Фільм режисера Аманди Кернел виграв безліч нагород. У 2017-му швецька стрічка отримала  головний приз на кінофестивалі в Гетеборзі - премію Dragon Best Nordic Film. На 57-му Міжнародному кінофестивалі в Салоніках - здобула нагороду "Важливі людські цінності".  На міжнародному кінофестивалі "Санта-Барбара" картина «Саамська кров»  отримала приз за найкращий фільм Північної Європи, а на Венеційському кінофестивалі була визнана найкращим європейським фільмом.

 Фільм розповідає про 14-річну дівчинку, яку звати Елле Маржа та розкриває проблему расизму 1930-х років. В інтернаті, де вона мешкає, проводять біологічні іспити. Дівчина починає мріяти про інше життя. Щоб досягти цього, Елле повинна стати іншою людиною і зламати всі зв'язки зі своєю сім'єю та культурою.

 

«Відважні» (Thank You for Your Service)

Біографічна військова драма, заснована на романі Девіда Фінкеля. Режисерський дебют Джейсона Холла.

Фільм «Відважні» був люб’язно наданий компанією UFD.