ПРОГРАМА “СВОБОДА: КІНО СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН”

Програма “Свобода” – це спільний проект Інституту ім. Адама Міцкевича (Польща) та КМКФ «Молодість». В її рамках буде показано 6 фільмів, присвячених темам свободи та толерантності. Відкриється секція легендарним фільмом Анджея Вайди “Людина із заліза”. У 1981 році ця стрічка здобула “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі.

Ця картина показує комуністичну Польщу 80-х років, охоплену страйками, і розповідає історію лідера страйкового комітету Мацєя Томчика. У 70-х під час протестів вбили його батька. Сьогодні підконтрольні владі журналісти збираються зробити про Мацєя репортаж задля компрометації.

«У 1981 році «Людина з заліза» стала першою польською картиною, яка отримала Золоту Пальмову Гілку Каннського Кінофестивалю. Після смерті Анджея Вайди фільм відреставрували для спеціального показу у Каннах цього року. Київський глядач зможе побачити саме цю, відновлену версію легендарної картини», - наголошує Євген Клімакін, координатор проекту «Свобода: кіно соціальних змін».

Майже всі, хто бачив «Людину з заліза», не можуть зрозуміти, як Вайді вдалося зняти у комуністичній Польщі картину, яка компрометує владу. Це та інші питання учасники перегляду зможуть поставити одному з ідеологів легендарної профспілки «Солідарність» Збіґнєву Буяку. Він стане спеціальним гостем фестивальної події. Дискусія «Дорогами свободи» відбудеться відразу після показу картини.

Збіґнєв Буяк був лідером підпільних структур «Солідарності», сидів за свої переконання за ґратами. Він і сьогодні бере активну участь у громадському житті. Наприклад, у 2014 році, після анексії Криму і початку війни на Донбасі, Буяк став одним із засновників польського «Комітету солідарності з Україною».

 

Документальні фільми програми «Свобода: кіно соціальних змін».

Глядачі програми «Свобода. Кіно соціальних змін» зможуть побачити не лише польські картини. У програмі — литовський фільм «В очікуванні вторгнення» та американський «Чотири сезони революції». Остання стрічка розповідає історію двох жінок з різними політичними поглядами, які борються за своє бачення демократичного майбутнього Тунісу — країни, у якій почалася Арабська весна.

Інші документальні фільми, які можна буде побачити у кінотеатрі «Київ» 22 жовтня — це «Врублевський очима Вайди» та «Біси крізь роки». Обидві стрічки зняв класик польського кінематографу Анджей Вайда.

Програма «Свобода. Кіно соціальних змін» завершиться показом картини Аскольда Курова «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». На початку жовтня історію про українського режисера, який став російським політв”язнем, було номіновано на престижну міжнародну премію Silver Eye 2017 як кращий документальний фільм Східної та Центральної Європи.

Усі гроші з продажу квитків на сеанси фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» команда КМКФ «Молодість» вирішила перерахувати родині Олега Сенцова.

 

Детальна програма «Свобода. Кіно соціальних змін»

 

21 жовтня, кінотеатр «Київ»

13:00 ЛЮДИНА З ЗАЛІЗА, 1981 (відреставрована версія), реж. Анджей Вайда,153’ (червоний зал)

Дискусiя «Дорогами свободи» за участi легенди профспiлки «Солiдарнiсть» Збiґнєва Буяка

16:30 В ОЧІКУВАННІ ВТОРГНЕННЯ, 2016, реж. Нерінґа Медутите, 62’ (червоний зал)

18:00 4 СЕЗОНИ РЕВОЛЮЦІЇ, 2016, реж. Джессі Дітер, 87’ (червоний зал)

22 жовтня, кінотеатр «Київ»

12:00 ВРУБЛЕВСЬКИЙ ОЧИМА ВАЙДИ, 2015, реж. Анджей Вайда, 42’ (червоний зал)

14:00 Презентація Інституту Адама Міцкевича 30’ (кінотека)

16:00 «БІСИ» КРІЗЬ РОКИ, 2013, реж. Анджей Вайда, 52’, (червоний зал)

18:30 ПРОЦЕС: РОСІЙСЬКА ДЕРЖАВА ПРОТИ ОЛЕГА СЕНЦОВА, 2017, реж. Аскольд Куров (синя кімната)

22:00 Кароліна Ціха та Ярослав Джусь — онлайн концерт