Олена Узлюк

Олена Узлюк

 

19 грудня, в День святого Миколая, в селищі Верховина (Івано-Франківська область) розпочалися Дні українського кіно

У мальовничому карпатському селищі з населенням до 6 тисяч осіб немає кінотеатру. Щоб подивитися нові фільми, жителі Верховини повинні проїхати дві години до Івано-Франківська.

Тепер тут протягом чотирьох днів - з 19 по 22 грудня - можна буде подивитися сім останніх українських стрічок. 

Кінозал влаштували в актовому залі місцевої школи, а сам екран і всю необхідну апаратуру привезли з Києва.

Фільмом-відкриттям стала остання робота Ахтема Сеітаблаєва Кіборги про захисників Донецького аеропорту. Показ зібрав аншлаг - в залі на 300 місць не було жодного вільного крісла. На численні прохання, організатори фестивалю прийняли рішення організувати ще один показ.


Кінозал влаштували в актовому залі місцевої школи. Фото: Молодість

Кінозал влаштували в актовому залі місцевої школи. Фото: Молодість

Генеральний директор кінофестивалю Молодість, який і став організатором Днів кіно в Верховині, Андрій Халпахчі зазначив, що важливо показувати українське кіно там, де люди не мають доступу до кіноекранів. «У нас вже був досвід показів українського кіно в маленьких містах. Така акція повинна стати всеукраїнською. Тому що це свято для жителів тих сіл, селищ, де немає кінотеатрів з сучасним обладнанням», - підкреслив він.


Фото: Молодість

 

На відкритті події також були присутні глава Держагентства з питань кіно Пилип Іллєнко, актриса фільму Припутні Олена Узлюк, режисер фільму DZIDZIO Контрабас Олег Борщевський та актор фільму Сторожова застава Олег Волощенко.

Гості Днів українського кіно в Верховині зможуть подивитися сім картин: Киборги і Чужа молитва Ахтема Сеітаблаєва, Межа Петера Беб`яка, Сторожова застава Юрія Ковальова, DZIDZIO Контрабас Олега Борщевського, Припутні Аркадія Непиталюка і Червоний Зази Буадзе.

Кращий фільм Днів українського кіно в Верховині за результатами глядацького голосування отримає Скіфського оленя - головну нагороду Молодості. Крім того, найактивніший глядач зможе безкоштовно відвідати 47-й фестиваль, який відбудеться 27 травня - 3 червня 2018 року в Києві.

Джерело: https://nv.ua/ukr/style/art/kino/kiborgi-z-anshlagom-v-ukrajinskomu-selishchi-bez-kinoteatru-startuvali-dni-ukrajinskogo-kino-2405379.html