«Дні Вишеградського Кіно» — це проект, що фокусується на визначенні регіону Вишеградської Групи як кінематографічного законодавця стилю сучасної Європи та дослідженні найновіших трендів та еволюційних процесів сучасного кінематографу у регіоні Вишеградської четвірки. Проект фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом.

Унікальна якість та різноманіття жанрів фільмів, що демонструватимуться в рамках проекту, створять ідеальний простір для збільшення обізнаності щодо культурного різноманіття сусідніх держав та сприятимуть транскордонному культурному діалогові між  Вишеградською Групою та Україною.

Для досягнення такої мети, Підприємство громадської організації «Міжнародний кінофестиваль «Молодість» організовуватиме Дні Вишеградського кіно в Києві з 14 по 20 листопада 2019 року і демонструватиме кінострічки із кожної країни Вишеградської четвірки. Для збільшення масштабності проекту, «Молодість» запросить відповідних кіноекспертів із кожної країни, які прийматимуть участь в обговоренні фільмів після їх показів.

             

Популярність європейського кінематографу серед української аудиторії безперервно збільшується, що викликає потребу демонструвати інноваційні артхаусні стрічки із сусідніх держав з метою розширення світогляду українців щодо традицій, звичаїв та звичок, викликів, з якими стикаються сусіди, а також ініціювати зустрічі аудиторії із творцями кіно. Кіно є одним із найефективніших способів дослідження світу, що не вимагає зміни місцезнаходження, тому відібрані для проекту фільми фокусуватимуться на мешканцях країн Вишеградської Групи, на їх звичках та середовищі, у якому вони знаходяться, а також на їх почуттях та емоціях.

«Дні Вишеградського Кіно» включає чотири партнерські організації із країн Вишеградської четвірки:

 

Партнери проекту допоможуть програмному відділу «Молодості» відібрати ті фільми, що найкраще відображатимуть особливості кожної із країн.

Головною цільовою аудиторією проекту є типові глядачі європейського артхаусного кіно віком 25 – 39 років, які надають перевагу перегляду фільмів у кінотеатрах (люди із активною життєвою позицією, які зацікавлені в інноваційних трендах світового кінематографічного мистецтва, відкриті до нового ентузіасти), українські творці кіно та інші представники кіноіндустрії, студенти.

Проект буде реалізовано восени, адже осінь – найкращих час для походів у кінотеатр: після веселощів літа всі уже повернулись до роботи та навчання, отож, відсоток відвідувачів кінотеатрів найвищий у цю пору року. Крім того, похід у кінотеатр є ідеальним рішенням заховатися від холодної дощової погоди, типової для Києва восени.

Координатор проекту: Ольга Шомська
Електронна адреса: [email protected]